Sveikata

Fitneso treneris patarė kaip gėjams pasiruošti geresniam seksui (video)

Fitneso treneris Dan Welden pademonstravo kelis pratimus, kurie turėtų padėti padidinti ištvermę ir patirti didesnį malonumą. Jis teigia, kad treniruotės ne tik turi ilgalaikės naudos sveikatai, tačiau lemia ir geresnį seksą.

PrEP implantas gali visiškai apsaugoti nuo ŽIV

Nuo 2017 m. bendras Ligų kontrolės prevencijos centrų ir Šiaurės Karolinos universiteto tyrimas buvo skirtas sukurti injekcinį implantą, kuris ilgą laiką galėtų į organizmą išskirti prevencinius profilaktinius vaistus nuo ŽIV (PrEP). Naujausi tyrimai rodo, kad toks implantas užtikrina visišką apsaugą.

Ispanijos lyderystė. Skausmingų menstruacijų metu bus galima pasiimti mokamas atostogas

Ispanija ketvirtadienį patvirtino įstatymą, kuris leis skausmingų menstruacijų metu išeiti mokamų atostogų. Tai pirma šalis Europoje žengusi šį žingsnį. Už tai numatantį teisės aktą balsavo 185, prieš - 154 parlamentarai.

Apie 20% naujų ŽIV infekcijų kyla heteroseksualų tarpe. Kodėl jie nenaudoja PrEP?

Iki šiol gajus mitas, kad ŽIV yra gėjų liga. Tačiau Jungtinėse Amerikos Valstijose 2020 m. beveik 22% naujų infekcijos atvejų fiksuota būtent heteroseksualų tarpe. Mokslininkams kilo klausimų, kodėl heteroseksualūs žmonės nenaudoja ypač veiksmingos prevencinės priemonės - PrEP.