Sveikata

Ar Amerikoje moterys bus perkeltos į vyrų kalėjimus?

Jau pirmąją savo darbo dieną D. Trumpas pasirašė įsaką, kuriuo Jungtinėse Amerikos Valstijose pripažįstamos dvi lytys – vyriška ir moteriška. Šiame dokumente nurodoma ir kaip elgtis su kalėjimuose esančiais trans žmonėmis. Nurodytos priemonės šokiravo žmogaus teisių gynėjus.

Plaukai lytinių organų srityje – palikti, skusti ar trumpinti? Kaip keitėsi mada?

Plaukuotumo lytinių organų srityje mados ir tendencijos keitėsi daugybę kartų. Tai, kas tam tikru laikotarpiu buvo laikoma higienos, estetikos ar net moralės dalimi, dažnai atsispindėjo ir visuomenės požiūryje į kūną bei seksualumą. GayLine.LT nusprendė apžvelgti kaip kito požiūris į plaukuotumą šioje kūno dalyje.

Mokslas. Ar gali žmogus būti alergiškas spermai?

Pasaulyje vis daugiau alergiškų žmonių. Alergijos pasireiškia vartojant tam tikrus maisto produktus, vaistus, įkvepiant ore esančias daleles ar prisilietus prie tam tikrų medžiagų turinčių paviršių. Bet ar gali žmogus turėti alergiją spermai, net jei ji yra paties vyro?

Raumeningo kūno kultas: kaip jis veikia homoseksualius žmones?

Šiandienos visuomenėje kūno kultas – ypač raumeningo, atletiško kūno idealas – yra giliai įsišaknijęs. Nors nerašyti reikalavimai atrodyti „tobulai“ paveikia daugelį žmonių, homoseksualių asmenų bendruomenėje šis reiškinys dažnai yra dar ryškesnis ir sudėtingesnis. Kultūriniai stereotipai, socialinių tinklų įtaka ir noras priklausyti tam tikrai bendruomenės grupei prisideda prie to, kad raumeningo kūno idealas tampa ne tik grožio, bet ir tapatybės dalimi.

Mitas ar realybė: „Lytinių santykių metu normalu, kad skauda“

Lytiniai santykiai daugumai žmonių asocijuojasi su intymumu, malonumu ir artumu. Tačiau dalis moterų bei homoseksualių žmonių patiria skausmą lytinių santykių metu ir tiki, kad tai yra neišvengiama ar normalu. Ar tikrai skausmas yra normali seksualinio gyvenimo dalis?

Per Kalėdas didesnė tikimybė susižaloti penį. Atliktas mokslinis tyrimas

Mokslininkai teigia, kad Kalėdų metu kyla didesnė tikimybė susižaloti penį. Jie atsakė į klausimą kodėl taip yra. „British Journal of Urology“ publikuotame moksliniame darbe analizuoti 3 421 atvejų kai 2005–2021 metais vyrai pateko į ligoninę dėl varpos lūžio.