• Peniai

Peniai ant 207 metais statytos sienos. Kodėl romėnai juos iškalė?

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

Peniai ant 207 metais statytos sienos. Kodėl romėnai juos iškalė?

Sek, 10/30/2022 - 17:30
Kategorija:
0 komentarų

Adriano siena yra vienas iš labiausiai žinomų Romos imperijos paminklų Jungtinėje Karalystėje. Jos ilgis - 116 kilometrų nuo Maiso prie Solway Firth iki Segedunum prie Volsendo Šiaurės jūroje. Ant akmeninės sienos romėnai iškalė vyriškus lytinių organų simbolius. 59 iš šių piešinių išliko iki šiol.

Sieną pastatė „Legio VI Victrix“, „Legio XX Valeria Victrix“ ir „Legio II Augusta“.  Ji buvo skirtas „atskirti barbarus nuo romėnų“, o iš tiesų – apsisaugoti nuo britų šiaurėje, kurių romėnams nepavyko užkariauti.

Romėnai tikėjo, kad falas yra vyriškos galios įkūnijimas ir vienas iš valstybės saugumo ženklų, suteikiančių apsaugą ir sėkmę.

Falų atvaizdų galima rasti įvairiose romėnų skulptūrose, mozaikose, freskose. Romėnai nešiojo penio formos pakabučius, seges. Taip jie siekė apsisaugoti nuo blogio, kuris gali pagrobti vaikus (ypač jaunus berniukus), arba nuo klajojančios piktos akies.

Adriano sienoje galima rasti net 59 falus. Iš jų vienas priskiriamas skulptūrai, visi kiti išskaptuoti pačioje sienoje ar net pačių karių išraižyti.

Falų raižinių skaičius priklausė nuo karinio aktyvumo tam tikroje vietoje. Manoma, kad vietose, kur sieną teko ginti dažniausiai – galima rasti ir daugiau falo raižinių.

Peniai

Peniai

Peniai