Lapkričio 21 d. - Vilnius - Visuomenė be neapykantos

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

Lapkričio 21 d. - Vilnius - Visuomenė be neapykantos

Pir, 11/21/2022 - 10:30
Kategorija:
0 komentarų

Lapkričio 21 d., pirmadienį, 16 val. Žmogaus teisių stebėjimo institutas kartu su Trans Autonomija kviečia į diskusiją „Visuomenė be neapykantos: kodėl minime translyčių žmonių atminimo dieną?“

Diskusija skirta Trans žmonių atminimo dienai. Trans žmonių atminimo diena pasaulyje minima lapkričio 20 d. ir yra skirta pagerbti ir prisiminti žmones, kurių gyvybės prarastos dėl transfobijos ir prieš trans asmenis nukreipto smurto.

Diskusijos metu Žmogaus teisių stebėjimo instituto ir Trans Autonomijos ekspertai/ės bei translyčių žmonių Lietuvoje bendruomenės atstovai/ės pristatys mokslinę-ekspertinę informaciją apie neapykantos kalbos apraiškas bei translyčių žmonių padėtį Lietuvoje, dalinsis patirtimi ir kvies kartu ieškoti būdų, kaip galime mažinti neapykantos ir transfobijos apraiškas mūsų visuomenėje, kurti tarpbendruomeninius ryšius ir saugesnę aplinką visiems/oms.

Renginio vieta: Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, Renginių erdvė (3 a.)

Renginio data ir laikas: 2022 m. lapkričio 21 d., 16-18 val.

Diskusijoje dalyvaus:

Frydrichas Mireckas, vienas iš trans žmonių teisių ir savitarpio pagalbos asociacijos "Trans Autonomija" steigėjų ir valdybos narys, LGBTQ+ teisių aktyvistas.

Andre Jurgaitis, Žmogaus teisių stebėjimo instituto projektų vadovas, Trans Autonomijos pirmininkas.

Katya Felicia Martens, sertifikuota koučerė ir mentorė su ilgalaike darbo patirtimi, aukščiausio lygio vadovė, trans moteris, trans aktyvistė ir trans žmonių Lietuvoje organizacijos "Trans Autonomija" narė.

Ieva Laugalytė, Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos ekspertas, Trans Autonomijos narys.

 

Diskusijos metu aptarsime šiuos ir kitus klausimus:

>> Kas yra neapykantos kalba? Kokias neapykantos kalbos apraiškas prieš translyčius žmones pastebime Lietuvoje ir pasaulyje?

>> Kodėl minime Translyčių žmonių atminimo dieną?

>> Ar visos/visi esame apsaugoti nuo neapykantos ir diskriminacijos?

>> Kodėl neapykantos kalba ir transfobija turėtų rūpėti ne tik ją patiriantiems žmonėms?

>> Ką galime padaryti, kad neapykantos ir transfobijos mūsų visuomenėje būtų mažiau?

>> Kokį vaidmenį kuriant visiems/oms saugesnę aplinką vaidina ir gali vaidinti vietos bendruomenės/valstybinės institucijos/darbovietės/žiniasklaida ir kt.?

Vietų skaičius salėje ribotas, kviečiame registruotis į renginį: https://forms.gle/2WubTKoVaDvwS6Tn6

 

Renginys organizuojamas vykdant projektą „Tarpbendruomeninis supratimas ir saviraiška be neapykantos“, finansuojamą Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos. Projektą vykdo Žmogaus teisių stebėjimo institutas, Trans Autonomija ir Diversity Development Group. 

Žymos