Filmas apie homoseksualumą sukėlė Egipto pasipiktinimą. Režisieriui siūloma atimti pilietybę

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

Filmas apie homoseksualumą sukėlė Egipto pasipiktinimą. Režisieriui siūloma atimti pilietybę

Sek, 02/27/2022 - 15:30
Kategorija:
0 komentarų

Pasipiktinimas dėl naujo filmo, kuriame nagrinėjami tos pačios lyties asmenų santykiai tiek istoriniuose, tiek šiuolaikiniuose Artimuosiuose Rytuose, kelia pasipiktinimą Egipte, skelbia Queerty. „Bashtaalak Sa’at“ („Ar galiu tave palyginti su vasaros diena?“) šio mėnesio pradžioje rodytas Berlyno kino festivalyje.

Filmą režisavo Egipte gimęs Mohammad Shawky Hassan. Jis gilinasi į gėjų santykių arabų visuomenėje temą, žvelgdamas į liaudies pasakas per queer objektyvą. Nepaisant puikaus priėmimo festivalyje, M. S. Hassan gimtojo Egipto vyriausybės pareigūnai jau pasmerkė filmą ir imasi priemonių, kad jis niekada nebūtų rodomas šalyje.

Svetainė Fil Fan praneša:

Egipte filmas nebus rodomas dėl kelių priežasčių. Pirmasis yra gamybos komandos nenoras [bendradarbiauti] su Egipto reguliavimo agentūromis, juo labiau, kad filme yra daug aktorių vyrų intymumo ir seksualinių scenų, o tai prieštarauja Egipto cenzūros įstatymams. Antra priežastis – filmas pirmiausia buvo skirtas rodyti kino festivaliuose.

Egipto menininkų sindikato federacijos vadovas Omar Abdel Aziz apgailestavo, kad filmas „pristato meno kūrinį, išryškinantį blogiausius iš mūsų“. Tada Omar paragino Egipto vyriausybę atimti iš režisieriaus pilietybę.

„Šiuo amoraliu poelgiu egiptiečių pilietybė tapo garbe, kurios šis homoseksualumo idėją palaikantis režisierius nenusipelnė“, – sakė jis. – „Ir mes turime kolektyviai kovoti su šiuo menu, kuris griauna religines ir moralines vertybes, bendruomenę, o santykius tarp vyrų ir moterų pakeičia nuodėmingais vyrų ir vyrų santykiais“.

Daugiau Queerty.