Saulius Leonawičius

Neįtiko LGBTQ+ temos performansas. Savivaldybė reikalauja grąžinti pinigus

Saulius Leonavičius praėjusių metų gruodį įgyvendino išskirtinį meninį projektą Panevėžyje - per visą miestą stūmė spintą, o po to ją nudažė vaivorykštės spalvomis. Menininkas sako, kad savivaldybės administracija dabar reikalauja grąžinti lėšas, kurias pati skyrė menininkui.

Lygių galimybių tarnyba skyrė Stasio Eidrigevičiaus menų centrui įspėjimą dėl galimos diskriminacijos

Lygių galimybių tarnyba baigė tirti Sauliaus Leonavičiaus skundą dėl galimos diskriminacijos dėl įsitikinimų ir pažiūrų bei nusprendė įspėti Stasio Eidrigevičiaus menų centrą. Apie tai socialiniame tinkle Facebook paskelbė pats Saulius.

Spintą per Panevėžį stūmęs menininkas – menas turi provokuoti (foto)

Saulius Leonavičius prieš savaitę visą dieną stūmė spintą Panevėžyje, kuri vakare buvo nudažyta vaivorykštės spalvomis. Menininkas sulaukė nemažos dalies panevėžiečių dėmesio. Vieni jų kvietė padėti, kiti klausė kodėl vykdoma ši akcija, dar kiti svaidėsi piktais komentarais. Saulius sako, kad toks ir yra meno tikslas – kelti diskusijas.

Menininkas Panevėžio gatvėmis stums spintą - siekia paskatinti pokyčius visuomenėje

Gruodžio 16 d. menininkas Saulius Leonawičius Panevėžyje rengia performansą, kuris dar neįvykęs sulaukė puolimo ir aštrių diskusijų. Dėl LGBTQ+ temos kėlimo į viešumą Saulius sulaukė garsinimų ir stumdymų. Tačiau jis nežada sustoti - jau šį šeštadienį ketina raginti visus nustoti slėptis ir slapstytis, bei išeiti „iš spintos“.