Slovakija

Europos Parlamentas: nebaudžiamumo jausmas skatina smurtinius veiksmus prieš LGBTQ+

Vakar 447 Europos Parlamento nariams balsavus už, 78 prieš ir 45 susilaikius buvo patvirtinta rezoliucija dėl augančių neapykantos nusikaltimų prieš LGBTIQ asmenis visoje Europoje skaičiaus. Parengti šį tekstą paskatino neseniai Slovakijoje įvykusios homofobinės žmogžudystės.

Jaunuolį žudyti Slovakijoje paskatino kraštutinės dešinės ideologiją išpažinęs šaulys

Tyrimas atskleidžia, kad 19 metų Juraj Krajcik labai domėjosi masinėmis žudynėmis. Jis Buffalo prekybos centro šaulį, kuris 2022 metų gegužės 14 d. Niujorke nušovė 10 žmonių ir tris sužeidė,  apibūdino kaip savo įkvėpimo šaltinį įvykdyti teroro aktą.

Tūkstančiai slovakų susirinko pagerbti du žmones nužudytus prie gėjų baro (foto)

Apie 20 tūkstančių žmonių penktadienio vakarą susirinko Bratislavoje pagerbti du nužudytus vaikinus. Daugelis jų rankose laikė vaivorykštės vėliavas ir nešėsi plakatus, kuriuos išreiškė palaikymą LGBTQ+ bendruomenei.

Slovakijos tyrėjai - žudynės šalia LGBTQ+ baro gali būti laikomos terorizmu. Žudikas paauglys

Slovakijos visuomenė šokiruota po dviejų žmonių žūties šalia gėjų baro sostinėje Bratislavoje. Šiandien šalies aukščiausias prokuroras pareiškė, kad šį įvyki galima laikyti teroro aktu.

„Rainbow Pride“ po trejų metų pertraukos sugrįžo į Bratislavą (foto, video)

Nepaisant karščio, keli tūkstančiai žmonių atvyko į Bratislavą švęsti „Rainbow Pride“, rašo spectator.sme.sk. LGBTQ+ bendruomenės ir ją palaikančių žmonių eisena sugrįžo į miesto gatves po trijų metų pertraukos.

LGBTI teisių indeksas atskleidžia trapią pažangą. Lietuva indekso uodegoje

Septintus metus iš eilės Malta ir toliau užima pirmąją vietą Vaivorykštės Europos žemėlapyje. Didžiausią progresą per metus pasiekė Danija. Ji šoktelėjo septyniomis vietomis ir užėmė antrąją vietą 2022 m. reitinge. Šį įvertinimą šalis pelnė už iniciatyvas užpildant antidiskriminacines spragas dabartiniuose teisės aktuose, apimantį sveikatą, švietimą, užimtumą, prekių ir paslaugų teikimą, į baudžiamąjį kodeksą įtraukus sunkinančius veiksnius dėl neapykantos nusikaltimų  orientacijos, lytinė tapatybės, lyties raiškos atžvilgiu. Belgija užima trečią vietą.