Trečiosios lyties modelių agentūrą įkūrusi Skaistė: norėjau skleisti žinią pasauliui

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

Trečiosios lyties modelių agentūrą įkūrusi Skaistė: norėjau skleisti žinią pasauliui

Ket, 09/15/2022 - 11:30
Kategorija:
0 komentarų

Pasaulyje vis dažniau kalbama apie androgeniškų žmonių kartą. Kaip sako LRT „(Ne)emigrantai“ kalbinta, Danijoje gyvenanti, lietuvaitė Skaistė Bareckaitė, tai asmenys, kurie sąmoningai save priskiria tiek prie vyrų, tiek prie moterų. Angliškai juos dar vadina įvardžiu „they“, lietuviškai „jie“.

Kopenhagoje mergina atidarė modelių agentūrą, kuri ir dirba su šiais žmonėmis. Ji sako, kad idėją atidaryti kitokio tipo agentūrą, ne pinigų užsidirbti, o skleisti žinią pasauliui, brandino kelis metus.

„Aš norėjau pakeisti stereotipą kaip mes matome modelius. Kai pasakai žodį „modelis“ - visi įsivaizduoja liekną, aukštą, mergaitę ir viskas“, - sako Skaistė. - „Aš manau, kad tai yra pasenę. Tokių merginų reta. Visos skirtingos. sugalvojau tai pakeisti“.

Ji sako, kad Danijoje sutiko daug įvairių merginų, pavyzdžiui su trumpais plaukais. Dalis jų nusikirpo plaukus, nes nesijautė moterimis. „Man ta idėja buvo arti širdies, nes pati kartais nežinau, kas esu“, - sako „(Ne)emigrantai“ laidos pašnekovė.

Skaistės teigimu nedvinarės tapatybės žmonėms modelių agentūros iki šiol nebuvo. Todėl jos agentūra ir modeliai sulaukia daug dėmesio.

„Jokie išmatavimai man nėra svarbūs. Nežiūriu į svorį ar ūgį. Mano modeliai yra fotomodeliai“, - sako agentūros išskirtinumus vardija Skaistė. - „Mano modelių standartai: trumpi plaukai, vyriškas kirpimas“. Tiesa ji priduria, kad labai svarbu modelio asmenybė.

„(Ne)emigrantai“ laidą galite rasti ČIA.