Danija

Danijoje gyvenanti Rūta: Jei manęs paklausia apie vyrą, aš ramiai galiu atsakyti, kad turiu žmoną

„Likimo ironija, kad nusigręžusi nuo Katalikų bažnyčios, jausdamasi jos atstumta, emigravusi iš Lietuvos įsimylėjau danę Liuteronų bažnyčios pastorę ir su ja susituokiau“, – Lrytas kalbėjo informacinių technologijų specialistė Rūta Jonuševičiūtė.

Pasak jos, Lietuvoje jis susidūrė tiek su vidine įtampa, pripažįstant savo seksualumą, tiek su aplinkinių išankstinėmis nuostatomis ir įsitikinimais. Religinga mergina su homofobiškomis nuotaikomis susidūrė ir tikinčiųjų bendruomenėje Lietuvoje.

LGBTI teisių indeksas atskleidžia trapią pažangą. Lietuva indekso uodegoje

Septintus metus iš eilės Malta ir toliau užima pirmąją vietą Vaivorykštės Europos žemėlapyje. Didžiausią progresą per metus pasiekė Danija. Ji šoktelėjo septyniomis vietomis ir užėmė antrąją vietą 2022 m. reitinge.

Nyderlandai ir Danija nesiųs savo atstovų į Pekino žiemos olimpiadą

Penktadienį Danija priėmė ir paskelbė sprendimą, jog nesiųs savo oficialaus atstovo į Pekino žiemos olimpiadą dėl žmogaus teisių padėties Kinijoje. Tokį patį sprendimą priėmė ir Nyderlandai. Tai penktadienį pranešė visuomeninis transliuotojas NOS, remdamasis šalies Užsienio reikalų ministerija.