Vytautas Sinica: jeigu aš tapsiu Vilniaus meru, tai „Baltic Pride“ eitynes leis nebent teismas

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

Vytautas Sinica: jeigu aš tapsiu Vilniaus meru, tai „Baltic Pride“ eitynes leis nebent teismas

Tre, 01/18/2023 - 12:35
Kategorija:
0 komentarų

Nacionalinio susivienijimo kandidatas į Vilniaus miesto merus Vytautas Sinica žada siekti daugiau demokratijos miesto valdyme. Tačiau tuo pačiu metu, jis teigia, kad LGBTQ+ eitynės prieštarauja Konstitucijai ir neturi būti rengiamos Vilniuje. 

“Aš manau, kad jeigu aš tapsiu Vilniaus meru, tai „Baltic Pride“ eitynes leis nebent teismas”, - TV3 paskelbtame interviu sako V. Sinica. - “Konstitucijoje yra parašyta, kad asociacijų susirinkimo laisvė gali būti ribojama dėl prieštaravimo visuomenės dorovei. Galima klausti, gal paaiškės, kad yra kitaip, bet didelė dalis visuomenės tuos paradus vertina kaip prieštaraujančius jų dorovės supratimui”. 

Kraštutinės dešinės partijos atstovas teigia, kad didžiuotis tuo kuo esi yra negalima. 

“Mano galva, kad tai yra pagrindas, dėl kurio nėra antikonstituciška ir nėra prieštaravimas žodžio laisvei šitą susibūrimą, pasididžiavimą seksualine orientacija riboti”, - teigia kandidatas į merus. 

Teigdamas šiuos pareiškimus, Vytautas Sinica greičiausiai tyčia užmiršo, kad Lietuvoje teismai jau yra pasisakę dėl draudimų rengti LGBTQ+ eitynes. 2010 m. Seimo nariai ir Laikinasis generalinis prokuroras Raimondas Petrauskas bandė sustabdyti eitynes teismo keliu, 2013 metais A. Zuoko neleido eitynėms vykti Gedimino prospektu, o teismui nusprendus kitaip - pareiškė, jog teismo sprendimui įtakos turėjo spaudimas. 2021 m. eitynėms Kaune priešinosi V. Matijošaitis, o vėliau jas leidus teismui, suabejojo teisėjų orientacija.