Kokios dainos mūsų laukia Eurovizijos finale? Visas sąrašas (video)

Skaitymo laikas
4 minutes
Perskaityta

Kokios dainos mūsų laukia Eurovizijos finale? Visas sąrašas (video)

Pen, 05/12/2023 - 08:15
Kategorija:
0 komentarų

2023 metų Eurovizijos finalas jau netrukus. Nekantriai laukiame išskirtinio renginio ir Monikos Linkytės pasirodymo. GayLine.LT pateikia visą sąrašą finalinių dainų ir jų vaizdo klipus.

1. Austrija: Teya ir Salena „Who the Hell Is Edgar?“

Teodora Špirič yra 22-erių metų dainininkė. Selina-Maria Edbauer - 25-erių metų atlikėja ir dainų autorė. Taigi ant Eurovizijos scenos išvysime duetą.

Teodora Špirič gimė Austrijoje, serbų šeimoje ir kurį laiką vaikystėje leido Kosove. 2017 metais Salina dalyvavo septintajame „Vokietijos balso“ sezone, kur pasiekė dvikovas.

2. Portugalija: Mimicat „Ai coracao“

Marisa Isabel Lopes Mena, geriau žinoma sceniniu vardu Mimicat, yra portugalų pop ir soul dainininkė bei dainų autorė. Anksčiau ji dalyvavo festivalyje da Canção 2001 su daina „Mundo colorido“ sceniniu vardu Izamena, tačiau nepateko į pusfinalį.

Šį kartą - jai nusišypsojo sėkmė. Nacionalinėje atrankoje jai daugiausiai balų skyrė tiek komisija, tiek žiūrovai.

3. Šveicarija: Remo Forrer „Watergun“

2001 m. rugsėjo 8 d. gimęs Remo Forrer yra puikiai žinomas Šveicarijos dainininkas. 2020 m. balandį jis laimėjo trečiąjį TV talentų šou „Šveicarijos balsas“ sezoną, taip pat dalyvavo Vokietijos televizijos panašiame konkurse.

2023 m. vasario 20 d. Šveicarijos transliuotojas SRG paskelbė, kad Remo Forrer yra Šveicarijos atstovas 2023 m. Eurovizijos dainų konkurse. Jo daina „Watergun“ buvo išleista kovo 7 d.

4. Lenkija: Blanka „Solo“

Blanka Stajkowa yra 23-erių metų dainininkė ir modelis iš Lenkijos. Muzikos karjerą ji pradėjo 2021 metais ir šiuo metu dirbanti su „Warner“ įrašų studija. Beje, pirmąją dainą ji sukūrė būdama vos trylikos metų.

5. Serbija: Luke Black „Samo mi se spava“

Luka Ivanovičius yra 30-metis dainininkas ir dainų rašytojas. Jis tapo pirmuoju serbų atlikėju, pasirašiusiu sutartį su „Universal Music Group“ ir 2015 m. vasario mėn. išleido debiutinį kūrinį „Thornes“.

Kovo 4 d. nacionalinėje atrankoje daina „Samo mi se spava“ surinko daugiausiai balų iš šešiolikos finalininkų ir iškovojo teisę vykti į Liverpulį.

6. Prancūzija: La Zarra „Evidemment“

Fatima Zahra Hafdi - 25-erių metų atlikėja, kuri geriau atpažįstama pagal sceninį vardą La Zarra. Atlikėja gimė Kanadoje, marokiečių šeimoje. 2021-aisiais ji taip pat dalyvavo nacionalinėje atrankoje, tačiau tuo metu sėkmė jai nenusišypsojo.

7. Kipras: Andrew Lambrou „Break a Broken Heart“

Andrew Lambrou gimė 1998 m. gegužės 25 d. Jis yra yra Australijos ir Kipro dainininkas. Populiarumo atlikėjas susilaukė 2013 metais, kai įkėlė savo dainuojančio vaizdo įrašus į „Youtube“ ir „Instagram“.

8. Ispanija: Blanca Paloma „Eaea“

Blanca Paloma Ramos Baeza yra 33-erių metų dainininkė ir rūbų dizainerė. 2022-aisiais dainininkė išbandė savo jėgas Eurovizijos atrankoje, patekusi į atrankos finalą ji užėmė 5-ąją poziciją. Po metų grįžusį ji nurungė visus varžovus.

9. Švedija: Loreen „Tattoo“

Lorine Zineb Nora Talhaoui yra 39-erių metų dainininkė ir dainų rašytoja. Ji jau yra laimėjusi Eurovizijos konkursą. Tai įvyko 2012 metais su daina „Euphoria“.

2022 m. lapkričio 30 d. buvo paskelbta, kad Loreen ketvirtą kartą dalyvaus Melodifestivalen su daina „Tattoo“. Šio festivalio nugalėtojas turi teisę atstovauti šaliai didžiojoje Eurovizijoje. Konkurse ji surinko 177 balus ir šventė pergalę.

10. Albanija: Albina & Familja Kelmendi „Duje“

Albina Kelmendi yra 25-erių metų dainininkė ir dainų rašytoja. Eurovizijos scenoje ji pasirodys su penkiais savo šeimos nariais. Ji yra ir dainos „Duje“ autorė. Nacionalinėje atrankoje ji užėmė antrą vietą pagal komisijos balsus, bet žiūrovai už ją balsavo aktyviau ir matė nugalėtoja.

11. Italija: Marco Mengoni „Due Vite“

Marco Mengoni yra 34-erių metų italų dainininkas ir dainų autorius. 2009-aisiais jis laimėjo Italijos „X faktorių“. Nuo tada jis pardavė daugiau nei 2,8 milijono įrašų Italijoje. Jis laimėjo Sanremo muzikos festivalį 2013 m. ir dar kartą 2023 m. Kaip žinia, šio konkurso laimėtojas atstovauja Italijai „Eurovizijos“ dainų konkurse.

12. Estija: Alika „Bridges“

Alika Milova yra 20-ties metų atlikėja ir dainų rašytoja. Savo karjerą ji pradėjo tik prieš kelis metus ir sparčiais žingsniais veržiasi į aukštumas. Atlikėja yra rusų kilmės. Tiesa, ji turi šiek tiek estų šaknų.

2021 m. A. Milova laimėjo Estijos talentų konkursą. Tai leido jai pasirašyti sutartį su „Universal Music Group“.

13. Suomija: Käärijä „Cha Cha Cha“

29 metų atlikėjas Jere Pöyhönen yra geriau žinomas kaip Käärijä. Jis yra reperis, dainininkas ir dainų autorius. 2020 metais jis išleido debiutinį albumą „Fantastista“.

Nacionalinėje atrankoje jis varžėsi su septyniolika pretendentų.

14. Čekija: Vesna „My Sister’s Crown“

„Vesna“ – tai 2016 metais liaudies muzikos motyvais savo kūrybą grindžianti muzikos grupė.

P. Fuxova – viena iš grupės įkūrėjų siekė, kad grupę sudarytų vien moterys. Taip ji siekė atkreipti dėmesį į moteriškumą ir slavų seserystę.

15. Australija: Voyager „Promise“

„Voyager“ yra progresyvaus metalo grupė, įkurta 1999 metais.

16. Belgija: Gustaph „Because of You“

Stef Caers, kurio sceninis vardas yra Gustaph, šiemet atstovaus Belgiją. Jis yra 42-erių metų dainininkas ir dainų autorius. Daugiau nei pusę savo gyvenimo - 24 metus, jis atlieka dainas ir dėl to puikiai žinomas savo šalies publikai.

Atlikėjas yra atviras gėjus ir atsiskleidė būdamas 14 metų. Sceninį vardą jis pasirinko pagal savo tėvo krikštatėvio vardą.

17. Armėnija: Brunette „Future Lover“

Elen Yeremyan yra 21-erių metų dainininkė ir dainų rašytoja, žinoma sceniniu vardu „Brunette“. Atlikėja su muzika auga nuo mažų dienų. Dainuoti pradėjo būdama ketverių, rašyti dainas nuo penkiolikos metų.

18. Moldova: Pasha Parfeni „Soarele si luna“

Pavelas Parfenas - žinomas kaip Pasha Parfeni, yra 36 metų Moldovos muzikantas, dainininkas ir dainų autorius. Jis atstovavo Moldovai 2012 m. „Eurovizijos“ dainų konkurse Baku, Azerbaidžane su daina „Lăutar“ ir užėmė 11 vietą.

2023 m. jis pateko į naują Moldovos nacionalinį atrankos finalą su daina „Soarele și luna“. Čia jį palaikė tiek žiūrovai, tiek komisiją ir jis iškovojo teisę vykti į Liverpulį.

19. Ukraina: Tvorchi „Heart of Steel“

„Tvorchi“ – ukrainiečių muzikos grupė dainuoti pradėjo 2017-aisiais. Grupė jau išleido keturis albumus. Nacionalinėje atrankoje grupė surinko daugiausiai žiūrovų balsų, o komisija skyrė jiems antrą vietą.

20. Norvegija: Alessandra „Queen of Kings“

Alessandra Watle Mele yra 20-ies metų dainininkė ir dainų rašytoja, savo profesionalią muzikos karjerą pradėjusi 2022 metais. Atlikėja gimė ir augo Italijoje, jos tėtis italas, o mama norvegė.

Nacionalinėje atrankoje ir žiūrovai, ir komisija manė, kad būtent ji turi keliauti į 2023 metų Eurovizijos konkursą.

21. Vokietija: Lord of the Lost „Blood & Glitter“

„Lord of the Lost“ – roko grupė iš Vokietijos, savo veiklą pradėjusi 2007-aisiais. Grupės debiutinis singlas „Dry the Rain“ buvo išleistas 2009 m., o debiutinis albumas „Fears“ – 2010 m. Nuo to laiko grupė išleido keletą albumų ir yra gerai žinoma Vokietijoje.

22. Lietuva: Monika Linkytė „Stay“

Nemanome, kad šią dainą ir atlikėją dar reikia pristatyti. Ypač Lietuvoje. Taigi mėgaukimės Monikos daina. Palaikom ir tikimės ji pateks į finalą.

23. Izraelis: Noa Kirel „Unicorn“

Noa Kirel yra 22 metų Izraelio dainininkė, dainų autorė, aktorė, šokėja ir televizijos laidų vedėja. Ji laimėjo MTV Europos muzikos apdovanojimus už geriausią veiklą Izraelyje 2017–2022 m.

2022 m. liepos 11 d. Izraelio visuomeninė transliuotojo korporacija ją išrinko atstovauti Izraeliui 2023 m. „Eurovizijos“ dainų konkurse. Daina „Unicorn“ skirta jos gimtajam Izraeliui. Ji ne tik atlieka dainą, bet ir yra jos autorė.

24. Slovėnija: Joker Out „Carpe Diem“

Joker Out yra Slovėnijos indie roko grupė. 2016 m grupė išleido net du albumus.

2022 m. gruodžio 8 d. RTV Slovenia paskelbė, kad Joker Out atstovaus Slovėnijai 2023 m. Eurovizijos dainų konkurse Liverpulyje. Jų eurovizinė daina buvo įrašyta 2022 m. gruodžio mėnesį. Grupė pareiškė norinti, kad visa daina būtų slovėnų kalba.

25. Kroatija: Let 3 „Mama ŠČ!“

Let 3 grupė įkurta 1987 metais. Populiarumą ji pelnė dėl savo originalaus požiūrio į roko muziką ir intriguojančių gyvų pasirodymų. Jų dainose dažnai yra provokuojančių ir vulgarių žodžių.

„Let 3“ dėl galimybės keliauti į Euroviziją varžėsi su 18 kandidatų. 2023 m. vasario 11 d. jie laimėjo konkursą, iš viso surinkę 279 taškus, taip įgydami teisę atstovauti Kroatijai 2023 m. „Eurovizijos“ dainų konkurse Liverpulyje.

26. Jungtinė Karalystė: Mae Muller „I Wrote a Song“

Holly Mae Muller yra 25-erių metų dainininkė ir dainų rašytoja. Ji puikiai publikai žinoma dėl 2021 metų dainos „Better Days“, kurią atliko kartu su amerikiečiu reperiu Polo G. Tiek Jungtinėje Karalystėje, tiek JAV daina pateko tarp 40 populiariausių dainų.