Don Hershman darbuose Queer žmonių priverstinio slapstymosi tema

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

Don Hershman darbuose Queer žmonių priverstinio slapstymosi tema

Ant, 09/26/2023 - 19:00
Kategorija:
0 komentarų

Menininkas Don Hershman naujausiuose savo tapybos darbuose imasi nagrinėti sudėtingą, tačiau kone kiekvienam LGBTQ+ bendruomenės atstovui artimą temą. Jis kalba apie kodų perjungimo būtinybę - kai bendruomenei priklausantis asmuo yra priverstas tam tikru metu būti tuo kuo jis nėra.

„Devintojo dešimtmečio pradžioje pradėjęs rezidentūrą, turėjau persikelti į pietus ir tai privertė mane vėl slapstytis“, - aiškina menininkas Advocate.com. - „Šių naujų paveikslų kūrimas nuvedė mane atgal į tuos laikus, kai nebuvo politinio korektiškumo; galėjau būti atleistas arba patirti atskirtį, jei būtų paaiškėję, kad esu gėjus. Po rezidentūros persikėliau į San Franciską ir dirbau podiatrijos chirurgu AIDS epidemijos apimtoje atmosferoje, kur jauni vyrai dažnai slėpdavo ne tik savo seksualinę orientaciją, bet ir ŽIV statusą. Jie nuolat keisdavo kodus, net to nežinodami“.

Don Hershman grįžta į Niujorką, kad pristatytų savo naujausią 21 paveikslo kolekciją pavadinimu „Kodo keitimo menas“.

Darbuose Don Hershmano tiria, kaip moterys, spalvoti žmonės ir queer bei trans atstovai keičia savo išvaizdą, net vidų, kad išvengtų diskriminacijos.

Ryškios paveikslų spalvos ir teptuko potėpiai tarsi atšoka nuo drobės iš tampa realybės dalimi. „Kodo keitimo kita medalio pusė yra grįžti į savo namus... grįžti pas mūsų šeimas, grįžti pas draugus ir turėti galimybę būti, kalbėti ir elgtis taip, kuo esame iš tikrųjų“, - sako menininkas.

1

2

1