Estija panaikino likusius apribojimus homoseksualiems vyrams tapti kraujo donorais

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

Estija panaikino likusius apribojimus homoseksualiems vyrams tapti kraujo donorais

Pir, 03/04/2024 - 12:15
Kategorija:
0 komentarų

Nuo penktadienio Estijoje atnaujinti donorų atrankos kriterijai bei panaikinti iki šiol galioję papildomi kraujo donorystės apribojimai vyrams, kurie turėjo lytinių santykių su vyrais.

„Pastaraisiais metais visame pasaulyje, taip pat ir Estijoje, buvo keičiami kraujo donorų seksualinės rizikos elgesio kriterijai“, – News.err.ee sakė Šiaurės Estijos medicinos centro Kraujo centro vadovė Ave Lellep.

2018 metais absoliutus draudimas vyrams, kurie turėjo lytinių santykių su vyrais, buvo panaikintas ir pakeistas į 12 mėnesių būtinos „abstinencijos“ laikotarpį.

„Po kelerių metų apribojimai buvo peržiūrėti ir, atsižvelgiant tiek į Estijos paskelbtus epidemiologinius duomenis, tiek į donorų kraujo tyrimų technologijų tobulėjimą, nuspręsta dar labiau sušvelninti kraujo donorystės apribojimus Estijoje“, - teigė A. Lellep.

Nuo 2022 metų Estijoje vyrams buvo leista duoti kraujo, praėjus keturiems mėnesiams po paskutinio lytinio kontakto su kitu vyru. O štai nuo penktadienio donoro anketa ir atrankos kriterijai tapo vienodi visiems, nepriklausomai nuo žmonių lyties ar seksualinės orientacijos.

Norintieji tapti donorais bus vertinami dėl jų seksualinio elgesio ir rizikos jų metu. Sekso paslaugų teikėjai, užsiimantys atsitiktiniu seksu ir toliau sulauks apribojimų ir keturis mėnesius po paskutinių tokių santykių negalės duoti kraujo.