lygiateisiškumas

Teismas netenkino prašymo registruoti tos pačios lyties asmenų santuoką

Penktadienį Vilniaus apylinkės teismas nusprendė netenkinti ilgus metus kartu gyvenančios tos pačios lyties asmenų poros prašymo įpareigoti Vilniaus miesto civilinės metrikacijos įstaigą įregistruoti pareiškėjų santuoką, o jų sudarytą vedybų sutartį įregistruoti Vedybų sutarčių registre. Pora neslepia nusivylimo ir sako, kad kova tik prasideda.

„The 1975“ vokalistas pripažino klydęs dėl koncerto Malaizijoje ir pabučiavo vyrą (video)

„The 1975's“ vokalistas Matty Healy su grupe koncertavo festivalyje „Good Vibes“ Malaizijoje, kur homoseksualūs santykiai yra neteisėti ir už juos baudžiama iki 20 metų kalėjimo. Būdamas ant scenos atlikėjas prisipažino klydęs atvykdamas į tokią šalį ir pabučiavo vyrą.

Trumpas interviu su gėjų pora sulaukė milijonų peržiūrų (video)

Socialiniuose tinkluose paskelbtas trumpas interviu su Niujorko gatvėje sutikta vyresnio amžiaus gėjų pora. Jis sulaukė milžiniško kiekio peržiūrų ir komentarų. Žmonės buvo sužavėti poros santykių tvarumu ir meile vienas kitam.

"Vilnius Pride" organizatoriai: tai kova dėl lygybės visiems LGBTQ+ žmonėms

Jau netrukus, liepos 1 d. Vilniuje vyks LGBTQ+ ir bendruomenę palaikančių žmonių protestas - eitynės. Kodėl Lietuvoje vis dar reikia protestuoti? Kuo eitynės yra svarbios kiekvienam piliečiui? Kodėl būtina dalyvauti renginyje? - į šiuos ir kitus klausimus GayLine.LT redakcijai atsako renginio organizatoriai.

Ukrainos parlamento komitetas sako „TAIP“ tos pačios lyties partnerystei

Nors ir lėtai, tačiau tos pačios lyties partnerystę įteisinančios pataisos stumiasi į priekį Ukrainos parlamente. Įvyko pirmasis balsavimas viename iš komitetų. Prieš kurį laiką raginimą įteisinti tokias šeimas išreiškė ir 15 šalių ambasados, o procesą paspartinti turėtų ir Žmogaus Teisių Teismo sprendimas.

PAMATYK. „Baltic Pride“ eitynės Taline. Dėmesio centre – santuokos lygybė (foto, video)

Talino gatvėmis praūžė Baltijos šalių LGBTQ+ ir bendruomenę palaikančių žmonių eitynės. Šių metų renginio šūkis – „Vienas už visus ir visi už lygybę“, kvietė visus susitelkti bendro tikslo vardan.