Kiek kainuoja homofobija? Gana gali netekti mažiausiai 3,5 milijardų eurų

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

Kiek kainuoja homofobija? Gana gali netekti mažiausiai 3,5 milijardų eurų

Ket, 03/07/2024 - 08:15
Kategorija:
0 komentarų

Ganos parlamentas praėjusią savaitę priėmė bet kokį žmoniškumą paminantį įstatymą, kuriuo vien buvimas homoseksualiu gali lemti įkalinimą. Tai sukėlė žmogaus teisių aktyvistų, kai kurių šalių valdžios ir tarptautinių institucijų kritiką. Jei šalies prezidentas pasirašys įstatymą - Gana, panašu, iškart neteks 3,5 milijardų eurų finansavimo.

Pareigūnai perspėjo Ganos prezidentą Nana Akufo-Addo, kad prieš LGBTQ+ bendruomenę nukreipto įstatymo pasirašymas turės rimtų pasekmių, skelbia Reuters. Šalies finansų ministerijos duomenys rodo, kad per ateinančius penkerius–šešerius metus Gana gali netekti Pasaulio banko finansavimo, kuris siekia 3,8 mlrd. JAV dolerių arba apie 3,5 milijardo eurų. Vien šiais metais šalis prarastų apie 784 milijonus eurų.

Maža to, JAV Valstybės departamento atstovas spaudai Matt Miller ketvirtadienį pareiškė, kad įstatymas „galėtų turėti pasekmių JAV teikiamai pagalbai“. Jis pridūrė, kad tai neabejotinai „turės neigiamą poveikį užsienio investicijoms ir turizmui“ šalyje.

Šalies prezidentas Nana Akufo-Addo pirmadienį išplatintame pareiškime sakė žinantis, kad įstatymas „sukėlė didelį nerimą tam tikrose diplomatinės bendruomenėse ir tarp kai kurių Ganos draugų, kurie gali atsukti nugarą“. Jis patikino, kad kol kas nesiims jokių veiksmų, nes yra paduotas skundas Ankščiausiajam Teismui dėl šio įstatymo.

„Sužinojau, kad šiandien Aukščiausiajam Teismui buvo pateiktas ieškinys“, – tęsė jis. - „Esant tokioms aplinkybėms, mes visi turėtume palaukti teismo sprendimo prieš imantis bet kokių veiksmų“.

Ganoje prezidento rinkimai vyks gruodį, todėl mažai tikėtina, kad iki tol prezidentas nuspręstų pasirašyti įstatymą.

GayLine.LT primena, kad neįtikėtinai žiaurų elgesį įteisinantis teisės aktas numato trijų metų įkalinimą už priklausymą LGBTQ+ bendruomenei. Žmonės neva „skatinantys“ homoseksualumą gali būti priversti kalėti iki penkerių metų, o informaciją apie LGBTQ+ skleidžiantiems vaikams - iki 10 metų.