politika

Beirute LGBTQ+ protestai nutraukti dėl grasinimu mirtimi

„Saugumo pajėgos yra atsakingos už mūsų saugumą ir imsimės visų teisinių veiksmų, kad kovotume su kiekviena grėsme, su kuria susiduriame“, – sakė aktyvistai, priversti atšaukti protestą.

Penktadienį Libano vidaus reikalų ministras paskelbė laišką, kuriame pasmerkė bet kokią viešąją veiklą, susijusią su LGBTQ+ bendruomene. Atvirame laiške ministras Bassam Mawlawi teigė, kad Libano visuomenėje plinta „seksualinis iškrypimas“, prieštaraujantis šalies papročiams.

Rumunija seka Rusijos ir Vengrijos pėdomis. Svarsto priimti gėjų „propagandos įstatymą“

Rumunija svarsto ar priimti įstatymo projektą, kuriuo būtų uždrausta nepilnamečiams būti veikiamiems taip vadinamos „gėjų propagandos“ mokyklose ir viešajame gyvenime, praneša Radio Free Europe / Radio Liberty. Liko tik vienas balsavimas.

Turkijos policija išvaikė LGBTQ+ eitynių dalyvius. 370 žmonių suimta (foto, video)

Sekmadienį Turkijos policija neleido šimtams žmonių susiburti į kasmetinę Stambulo LGBTQ+ eiseną ir sulaikė 370 žmonių. Valdžia buvo uždraudusi bet kokius susibūrimus būtent tuo metu, kai turėjo vykti eitynės.

Norvegija gedi Osle prie LGBTQ+ klubo nužudytų aukų: „Kulkos negali nužudyti meilės“

Norvegijos ministras pirmininkas ir karališkoji šeima prisijungė prie gedinčiųjų ceremonijoje Oslo katedroje, rašo PinkNews. Čia sekmadienio rytą nedidelė, pačių artimiausiųjų žmonių grupė susirinko apraudoti savo šeimos narių, giminių, mylimųjų.

Nuo kvailumo vaistų nėra. Vilijos Targamadzės pasisakymai stebina visko mačiusius

Civilinės partnerystės įstatymas nieko nekalba apie įsivaikinimą. Dar daugiau, jis nesuteikia ir vieno iš poros gyvenančių vaikų apsaugos. Būtent dėl šios priežasties įstatymo pataisos buvo kritikuojamos daugelio Lietuvos žmogaus teisių gynimo organizacijų.

Nepaisant to, politikė tvirtino, kad siūlomas Civilinės sąjungos įstatymas leis tos pačios lyties asmenims įsivaikinti vaikus, jie dėl to esą patirs patyčias.

Daugiau nei 4 milijonai dalyvavo LGBTQ+ eitynėse San Paule (foto, video)

Eitynių šūkis „Balsuok su pasididžiavimu“, skatino dalyvius spalio mėnesį vyksiančiuose rinkimuose palaikyti kandidatus, kurie atstovautų LGBTQ+ bendruomenės interesus. Artėjančiuose rinkimuose varžosi ultradešiniųjų pažiūrų prezidentas Jairas Bolsonaras ir buvęs kairiųjų prezidentas Luisas Inasijus Lula da Silva.

Renginio dalyviai nešė plakatus reikalaujančius kovoti su bet kokios rūšies diskriminacija, reikalavo pagalbos įvairovei.

Ukrainos lyderystė: ratifikavo Stambulo konvenciją. Nenori sekti Rusijos pėdomis

Šiandien Ukrainos Verkhovna Rada ratifikavo Stambulo konvenciją, kurios tikslas apsaugoti ir užkardyti kelią smurtui artimoje aplinkose. 259 parlamentarų balsavo už, 4 prieš ir 25 susilaikė. Prezidentą Volodymyrą Zelenskį teikti šią konvenciją Parlamentui ratifikuoti paskatino „Moterų maršas“.

Lietuvos vyskupai nepritaria Civilinės partnersytės įstatymui - neva sumaikins šeimą

Lietuvos vyskupai vakar kreipėsi viešu laišku į tikinčiuosius pareikšdami nuomonę dėl Civilinės partnerystės įstatymo. „Pavojus kyla ir pačiai šeimos sampratai, kurios turinį kartais bandoma keisti siūlant įvairias įstatymų iniciatyvas“, - laiško pradžioje gąsdina Lietuvos bažnyčios hierarchai.