Graikijoje susituokė pirmoji lesbiečių pora (video)

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

Graikijoje susituokė pirmoji lesbiečių pora (video)

Št, 03/09/2024 - 13:00
Kategorija:
0 komentarų

„Meilė laimi“, – sako graikų lesbiečių pora, kuri po ilgo laukimo pagaliau galėjo susituokti. Ketvirtadienį Danae Deligeorges ir jos partnerė Alexia Beziki ištarė taip.

Moterų pora yra viena pirmųjų LGBTQ+ bendruomenės narių, kurie susituokė Graikijoje. GayLine.LT jau skelbė apie gėjų vestuves Atėnuose. Tos pačios lyties santuokos tapo įmanomos, kai valdantieji ir opozicijoje esantys kairieji suvienijo jėgas bendram sprendimui priimti. Daugumoje esantys konservatoriai skilo ir dalis jų nepalaikė vyriausybės teikto įstatymo projekto veikiausiai dėl ortodoksų bažnyčios organizuotų protestų.

„Dabar mes galime patvirtinti pareiškimu, kad: žinote ką? Jūs darėte visus šiuos dalykus ne veltui“, - apie politikų sprendimą užtikrinti santuokų lygybę visiems sakė Danai prieš ceremoniją. - „Taigi, meilė laimi“.

Porą sutuokė Atėnų meras Haris Doukas, praneša Reuters. Ceremonijoje dalyvavo poros draugai ir giminaičiai. Moterims pasakius įžadų žodžius – kambaryje aidėjo garsūs plojimai.

„Sveikinu šią šalį“, – sakė pora po ceremonijos. Danai pasipiršo savo mylimajai 2022 metais. Praėjusį mėnesį Alexia pagimdė, bet pagal tuo metu dar galiojusius įstatymus jos draugė negalėjo tapti jų šeimos vaiko globėju. Tačiau dabar viskas pasikeitė.

„Mūsų pareiga yra užtikrinti, kad kiekvienas Atėnų pilietis turėtų laisvę ir teisę gyventi ir mylėti taip, kaip nori“, – po ceremonijos „Reuters“ sakė Alexia.

o

Nuotr. iš Danae Deligeorges