Vilniuje sudegintos LGBTQ+ knygos. Vadina tai protestu (VIDEO)

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

Vilniuje sudegintos LGBTQ+ knygos. Vadina tai protestu (VIDEO)

Ant, 06/18/2024 - 08:33
Kategorija:
0 komentarų

LGBTQ+ bendruomenę kovojantis Raimondas Šimaitis vakar surengė protesto akciją ir sudegino tris knygas. Jis teigia, kad taip elgiasi norėdamas išreikšti protestą dėl policijos veiksmų, kai Vilnius Pride metu jis padegė vaivorykštės vėliavą.

Praėjusių metų lapkritį Seimui atmetus siūlymą panaikinti nuostatą, kuri draudžia nepilnamečiams pasakoti apie LGBTQ+ bendruomenę, Tomas Vytautas Raskevičius sudegino tris knygas. Panašu, tai įkvėpė ir prieš LGBTQ+ bendruomenę kovojančius asmenis. Vienas jų – R. Šimaitis rengia ne pirmą akciją.

„Aš atsinešiau tas pačias knygas, kurias čia pernai degino viena tokia žmoga, ji yra žmogaus teisių komiteto ar pirmininka, nežinau, bet dar neišgelbėjo nė vieno žmogaus teisių“, – sakė jis, skelbia TV3. Raimondas Šimaitis teigia, apie akciją pranešęs Vilniaus miesto savivaldybei ir pastabų dėl jos negavo.

Apie rengiamą protestą minėtas asmuo informavo iš anksto ir visuomenę: „bus sudegintos trys knygos, ne bet kokios, o tik tos, kurias deginti leidžia Lietuvos policija ir kurias degino toks vienas žmogaus teisių komiteto pirmininkas“.

Protestas rengtas norint atkreipti dėmesį į neva netinkamus policijos pareigūnų veiksmus, mat Raimondas Šimaitis LGBTQ+ eitynių metu buvo sulaikytas. Tai buvo padaryta dėl tariamo performanso „Spalvos šildo“ rengimo, kurio metu sudeginta vaivorykštės vėliava.

GayLine.LT redakcijos nuomone, nors toks performansas yra akivaizdus bandymas provokuoti konfliktus ir gali reikšti ne ką kitą, o neapykantos kurstymą – realių sankcijų prieš šį asmenį tikėtis ne verta. T. V. Raskevičiaus rengta akcija dabar tampa priemone pateisinti LGBTQ+ knygų deginimą – nes jei tai galima Seimo nariui, reiškia galima visiems. Tikėtina panašių akcijų išvysime ir ateityje.