+
Čia pateikiama informacija skirta asmenims nuo 18 metų.
Man jau yra 18 metų
Man dar nėra 18 metų

Ekspertai prakalbo apie seksą sulaukus 60-ies. Viskas priklauso nuo elgsenos

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

Ekspertai prakalbo apie seksą sulaukus 60-ies. Viskas priklauso nuo elgsenos

Pir, 07/08/2024 - 19:15
Kategorija:
0 komentarų

Intymūs santykiai yra svarbi daugelio žmonių gyvenimo dalis, nepriklausomai nuo amžiaus. Tiesa, seksologai teigia, kad esama tam tikrų skirtumų, į kuriuos būtina atsižvelgti.

„Senėjant svarbu ne bandyti užsiimti ta pačia seksualine veikla, kurią darydavote anksčiau, o rasti patogesnes padėtis ir atlikti žingsnius, kad seksualinė veikla taptų geresnė ir malonesnė“, - „HuffPost“ teigia seksologas ir seksualumo pedagogas Lawrence Siegel. - „Jei seksas yra skausmingas ar nemalonus, jis sukelia nusivylimą ir norisi jo vengti. O tai pablogina tiek asmeninę, tiek porų gyvenimo kokybę“.

Sekso terapeutė Nan Wise, knygos „Why Good Sex Matters“ autorė teigia, kad esminė sąlyga mėgautis seksu yra mylėti savo kūną.

„Užuot tiek daug galvojus apie tai, kaip mūsų kūnai atrodo kitiems, svarbiausia yra gebėjimas jausti ryšį su savo kūno pojūčiais ir vertinti viską, kas tinka mūsų kūnui. Svarbu nesutelkti dėmesį į tai, kaip, mūsų nuomone, mūsų kūnas turėtų atrodyti“, – sako ji.

Kitas ekspertas priduria, kad keičiasi ir intymių santykių metu naudojamos pozos. Vietoj to, kad naudoti jėgą - vyresni žmonės gali panaudoti savo kūno svorį.

„Atsistojęs partneris gali panaudoti daugiau savo kūno jėgos, o ne apkrauti klubo raumenis“, – „HuffPost“ teigia  Lyčių ir seksualumo terapijos centro Niujorke direktorius Jesse Kahn.

Jis pataria išbandyti ir kitas pozas - kai priimantis partneris guli ant pilvo ant pagalvės, kuri amortizuoja klubus. Tada įsiskverbiantis partneris įeina iš nugaros. Lawrence Siegel teigimu, puikiai tinka ir poza šuniuku.  „Tai gali būti puiki išeitis tiems, kurie turi klubų problemų“, - atvirauja jis.

Seksologas taip pat primena, kad labai dažnai intymiuose santykiuose sureikšminamas įsiskverbimas. O iš tiesų malonumą partneriai gali patirti daugybę būdų. „Būtina kalbėti apie dalijimąsi intymumu, meilė ir emocinį pasitenkinimą“, – sakė jis, pabrėždamas, jog žmonėms reikėtų daugiau susikoncentruoti į jausmus, o ne į patį veiksmą.