Paulius Skruibis: LGBTQ+ žmonių gydymas nėra etiškas
Vilniaus Universiteto Psichologijos instituto profesorius LRT radijuj teigia, kad psichikos sveikatos specialistai turėtų ginti LGBTQ+ žmones ir atmesti siūlymus juos gydyti, net jei teigiama, kad patys žmonės to nori.
Profesorius pažymi, kad Lietuvos visuomenėje esama didelio priešiškumo homoseksualių ir kitų LGBTQ+ žmonių atžvilgiu. „Tai rodo vis stringantis Partnerystės įstatymas Seime, taip pat ir įtakingų politikų pasisakymai“, - LRT radijuj teigė jis.
Jis tęsė: „Jei žmogus yra atstumiamas, smerkiamas ar netgi žeminamas dėl savo seksualinės orientacijos, jis gali jaustis labai blogai ir desperatiškai ieškoti būdų, kaip pakeisti situaciją. Tačiau ar psichikos sveikatos specialistai turėtų matyti problemą žmogaus seksualinėje orientacijoje, ar visgi tokiame žalojančiame visuomenės (ar jos dalies) elgesyje? Man atrodo, kad atsakymas akivaizdus – psichikos sveikatos specialistai turi stoti pažeidžiamų grupių pusėn“.
Paulius Skruibis atmeta teiginius, kad LGBTQ+ žmonės šiais laikas „gydomi“ tik savo noru, nes patys siekia pakeisti savo seksualinę orientaciją ar lytinę tapatybę. Jis atkreipia dėmesį į neseniai liūdnai pagarsėjusį psichiatrą, kuris teigė, jog „gydo“ minėtos bendruomenės narius.
„Psichiatras Alekseičikas-Kirinovas juk dirba ne kokiame nors privačiame kabinete, o valstybinėje ligoninėje – vadovauja Vilniaus miesto psichikos sveikatos centro Ribinių būsenų skyriui. Į šį skyrių žmonės dažnai patenka būdami labai pažeidžiami, išgyvendami giliausias savo gyvenimo krizes.
Ir štai tada visai ne savo noru jie susiduria (sakau tai, remdamasis ne vien šiuo interviu) su įvairiais žeminančiais gydytojo žodžiais: „jūs esate nedasivystęs“, „jūsų santykiai yra nepilnaverčiai, be gylio“ ir pan. Taigi, ar etiškas toks „gydymas“? Atsakymas akivaizdus – ne“, - kategoriškai sako P. Skruibis.
- Prisijunkite arba užsiregistruokite jei norite komentuoti