Mokslininkai atskleidė kas vyksta vyro smegenyse sekso metu
Mokslininkai ilgą laiką bandė išsiaiškinti kokie procesai vyksta vyrų smegenyse, kai jie užsiima intymiais santykiais. Dabar tyrėjai sako, kad jiems pavyko žengti pirmuosius žingsnius siekiant atsakyti į šį klausimą.
Mokslininkai analizavo pelių smegenų veiklą poruojantis, rašo dailymail.co.uk. Nors šiame tyrime dalyvavo tik graužikai, tyrėjai pabrėžia, kad vyrų smegenų regionai ir neurotransmiterių sistemos, veikiamos sekso metu, yra labai panašios.
Analizė rodo, kad vyrų smegenyse vyksta sudėtinga dviejų cheminių medžiagų sąveika. Būtent jos atsakingos už sekso procesą, kuris veda link ejakuliacijos. Tikimasi, kad detaliau išanalizavus šią sąveiką bus galima žmonėms pasiūlyti priemones priešlaikinei ejakuliacijai gydyti.
„Manau, kad mūsų tyrimas atvėrė duris klinikinio gydymo plėtrai“, – sakė Japonijos Cukubos universiteto doktorantas Ai Miyasaka, kuris tyrinėjo visą sekso procesą, nuo erekcijos atsiradimo iki varpos įsiskverbimo bei sėklos išleidimo.
Eksperimentų metu mokslininkai naudojo fluorescencinius jutiklius, kurie buvo įvesti į pelių smegenų sritis. „Seksualinis elgesys yra sudėtinga įvykių seka“, – aiškino vyresnysis tyrimo autorius Qinghua Liu iš Nacionalinio biologijos mokslų instituto Pekine. Jutikliai parodydavo kai organizmas įskirdavo dopaminą – cheminę medžiagą, dažnai siejamą su malonumu – ir acetilcholiną – neuromediatorių, kuris, kaip žinoma, reguliuoja dopaminą.
Susijaudinus pelių patinų smegenys pradėjo „ritmiškai“ išskirti acetilcholiną. Maždaug po šešių sekundžių smegenys taip pat pradėjo išskirti dopaminą. Tada, kai patinas įkišo savo penį į pelės patelės makštį, acetilcholino ir dopamino išsiskyrimas svyravo priklausomai nuo patino kūno judesių. Pelei artėjant prie ejakuliacijos, dopamino išsiskyrimas gerokai sulėtėjo, o vėliau, prieš pat išsiveržiant sėklai, greitai suintensyvėjo.
„Tyrimas atskleidė, kaip skirtingos cheminės medžiagos veikia kartu smegenyse, kad reguliuotų perėjimus per skirtingus seksualinio elgesio etapus“, – sakė daktaras Qinghua Liu. Jo teigimu šis tyrimas gali suteikti naujų minčių kaip gydyti seksualinę disfunkciją, ypač priešlaikinę ejakuliaciją, kuri paveikia 20–30 procentų seksualiai aktyvių vyrų.
„Tikimės, kad mūsų išvados bus atspirties taškas sudėtingesniems molekulinių ir nervinių mechanizmų, reguliuojančių ejakuliacijos laiką, tyrimams“, - rašoma tyrimo išvadose paskelbtose žurnale „Neuron“.
Kas žino, gal ateityje tokie tyrimai padės ne spręsti problemas, bet ir norui esant, pratęsti seksualinius santykius gerokai ilgiau, jei tik to norėsis.
- Prisijunkite arba užsiregistruokite jei norite komentuoti