GayLine.LT: lygiateisiškumas vis dar Lietuvoje yra tamsi naktis

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

GayLine.LT: lygiateisiškumas vis dar Lietuvoje yra tamsi naktis

Ant, 05/17/2022 - 08:30
Kategorija:
0 komentarų

Šiandien minime Tarptautinę kovos su homofobija, transfobija ir bifobija dieną. Įvertinus kaip mūsų politikai, šalies lyderiai, o ir nemaža dalis visuomenės elgiasi su LGBTQ+ žmonėmis, kokiomis temomis iki šiol mes kalbame, tai, kad lygiateisiškumas yra tam tikrų grupių siekis - o ne iš plačios visuomenės kylantis reikalavimas - tenka konstatuoti, kad esame naktyje.

Nepaisant pastaraisiais metais įsižiebusių kelių žvaigždžių, kurios teikia viltis - LGBTQ+ žmonėms tai nepalengvina gyvenimo. Kasdienybėje mes iki šiol kovojame su demonais, kurie dar labiau šėlsta - kai politinėje erdvėje, kartais ir dirbtinai, įplieskiamos diskusijos apie tai, apie ką jau šimtą kartų diskutuota. Tai nereiškia, kad diskusijų nereikia, bet kiek galima diskutuoti apie teisę būti lygiateisiu savo valstybės akyse? Ar tokia diskusija iš viso yra įmanoma save demokratiškoje vadinančioje šalyje?

Esame ir liekame tamsoje. Daugelis LGBTQ+ žmonių jau išvyko, kiti stengiasi remtis į draugus, pažįstamus. Bet kiek tai gali tęstis - ar valstybės pareiga nėra užtikrinti apsaugą ir gerovę visiems? Ir šiandien girdime, kad NE. Nes nėra politinės valios, nes kažkam svarbiau jų rinkėjų nuomonė, nei žmogaus teisės, nes kažkam vis dar atrodo, jog kai kurie žmonės neverti būti mūsų visuomenės dalimi.

Homofobija turi daug veidų. Ji reiškiasi įvairiomis formomis ir tai, kad iki šiol homofobija yra neva „nuomonė“ net ir Seimo tribūnose, valstybės institucijų koridoriuose, sveikatos priežiūros įstaigose, mokyklose, net bažnyčioje - atskleidžia tikrąją padėtį.

Atsižvelgiant į tai, šiandien GayLine.LT nusprendė Tarptautinę kovos su homofobija, transfobija ir bifobija dieną atkreipti visuomenės dėmesį į tai, kaip iš tiesų neretai jaučiasi LGBTQ+ žmonės Lietuvoje. Savyje mes turime daug spalvų, idėjų, minčių ir planų - nors ir kokie jums atrodome spalvingi - iš tiesų skendime homofobijos, transfobijos, bifobijos ir kitų fobijų tamsoje ir kasdien bandome uždengti bent mažą viltį sau ir savo aplinkiniams. Kažkas ateina - užpučia mūsų žvakeles, o mes vėl keliamės ir jas degame. Tiesa, ne visi... Nes ne visiems užtenka jėgų.