bifobija

ES ragina vyriausybes panaikinti LGBTQ+ diskriminuojančius teisės aktus

Tarptautinę kovos su homofobija, transfobija ir bifobija dieną Europos Sąjunga paragino visus netoleruoti išpuolių prieš LGBTQ+ žmones ir imtis priemonių lygybei užtikrinti. „Lygybe, laisve ir teisingumu turi naudotis visi žmonės, neatsižvelgiant į jų faktinę ar suvokiamą seksualinę orientaciją ir lytinę tapatybę“, - teigiama vyriausiojo įgaliotinio pranešime.

LGBTQ+ teisės Lietuvoje: esame arčiau Rusijos nei norime pripažinti

Šiandien minint Tarptautinę kovos su homofobija, transfobija ir bifobija dieną, tenka konstatuoti, kad Lietuva neužtikrina visų savo piliečių lygiateisiškumo, LGBTQ+ bendruomenės diskriminacija didėja, o mūsų šalis vis labiau atsilieka nuo Vakarų. Rusijos idealizuojamos „tradicinės šeimos“ vertybių propaganda tampa pagrindine politikos kryptimi, dirbtinai kuriant mitus neva visų piliečių lygiateisiškumas kelia kažkokias grėsmes visuomenei ir šalies ateičiai.

Joe Bidenas LGBTQ+ bendruomenei: Mes esame su jumis. Ir toliau jus ginsime

Šią savaitę minint tarptautinę dieną prieš homofobiją, transfobiją ir bifobiją, Jungtinių Amerikos Valstijų Prezidentas Joe Bidenas išplatino pareiškimą, kuriame pareiškė visiškai palaikantis LGBTQ+ bendruomenę ir dirbantis, kad ši parama būtų garantuota visame pasaulyje. Tuo metu kai LGBTQ+ bendruomenei palaikymą reiškė daugelis Europos Sąjungos ir pasaulio lyderių - Gitanas Nausėda sugebėjo pasveikinti Norvegiją Konstitucijos dienos proga, taip pat Prezidentą Valdą Adamkų Aleksandro Stulginskio žvaigždės apdovanojimo proga, bet nė žodžiu neužsiminė apie LGBTQ+.

Europos Komisija: pasirinkite meilę, o ne neapykantą

Šiandien minint tarptautinę dieną prieš homofobiją, transfobiją ir bifobiją Europos institucijos pareiškė solidarumą su LGBTQ+ bendruomenei. “Mūsų būstinė šį vakarą šviečia vaivorykštės spalvomis, švęsdama lygybę, parodydama meilę ir paramą LGBTIQ bendruomenei”, - rašoma Europos Komisijos Facebook paskyroje.

20 ambasadorių Lietuvoje: kiekvienas žmogus turi teisę į orumą nepriklausomai ką myli

Šiandien minint Tarptautinę kovos su homofobija, transfobija ir bifobija dieną 20 diplomatinių atstovybių Lietuvoje išplatino pareiškimą, kurią reikia palaikymą LGBTQ+ bendruomenei ir sako, kad ji yra viena iš didžiausias represijas patirianti žmonių grupė. Laišką pasirašė Naujosios Zelandijos, Prancūzijos, Suomijos, Nyderlandų Karalystės ambasadorė, Jungtinės Karalystės, Italijos, Islandijos, Danijos, Švedijos, Ispanijos, Kanados, Australijos, Belgijos Karalystės, Vokietijos, Norvegijos, Liuksemburgo, Airijos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Izraelio, Austrijos ambasadoriai.

GayLine.LT: lygiateisiškumas vis dar Lietuvoje yra tamsi naktis

Nepaisant pastaraisiais metais įsižiebusių kelių žvaigždžių, kurios teikia viltis - LGBTQ+ žmonėms tai nepalengvina gyvenimo. Kasdienybėje mes iki šiol kovojame su demonais, kurie dar labiau šėlsta - kai politinėje erdvėje, kartais ir dirbtinai, įplieskiamos diskusijos apie tai, apie ką jau šimtą kartų diskutuota. Tai nereiškia, kad diskusijų nereikia, bet kiek galima diskutuoti apie teisę būti lygiateisiu savo valstybės akyse? Ar tokia diskusija iš viso yra įmanoma save demokratiškoje vadinančioje šalyje?