pagarba

Jungtinėje Karalystėje bus pastatytas pirmasis memorialas LGBTQ+ kariams

Memorialas bus skirtas „prarastam legionui“ ir pažymės LGBTQ+ žmonių pasiaukojimą tarnaujant ginkluotosiose pajėgose. LGBTQ+ karių veteranų labdaros organizacija „Fighting With Pride“ teigė, kad memorialas bus „reprezentatyvus“ ir „taikos bei apmąstymų vieta“.

Marija Aušrinė Pavilionienė prisipažino, kad Grybauskaitės žodžiai ją šokiravo

Buvusi Seimo narė, žmogaus teisių gynėja Marija Aušrinė Pavilionienė neseniai duotame interviu LRT radijo laidoje prisipažino, kad Seime jai teko išgristi visokiausių „nesąmonių“, tačiau viena frazė ją pribloškė. Ją apie žmogaus teises metiniame pranešime Seime pasakė tuometinė prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Akcijos Vilniuje dalyvė: „Nepagarbiai aptarinėti moterų kūnus - reiškia negerbti moterų“ (foto)

Minint tarptautinę moterų solidarumo dieną Rotušės aikštėje organizuotas renginys „Mano kūnas teisus!“. Jame pristatyta daina apie krūtis, šokio grupė „SpokŠok“ surengė pasirodymą, moterys turėjo progą pasisakyti susirinkusiesiems. Gilija Žukauskienė teigia, kad toks kovo 8 d. minėjimas jai suteikė prasmės.

„Aš atsiprašau“: Lenkijos valstybinės televizijos laidų vedėjas atsiprašė LGBTQ+ žiūrovų

Televizijos laidų vedėjas iš Lenkijos valstybinio transliuotojo atsiprašė už „gėdinančius žodžius“ skirtus LGBTQ+ žmonėms pažeminti, kuriuos kanalas transliavo ilgus metus.

Proveržis: Vokietijos parlamentas pirmą kartą oficialiai paminėjo nacių režimo LGBTQ+ aukas

Vokietijos parlamentas žengė istorinį žingsnį Holokausto aukų atminimo dienos minėjimo proga. Jis skyrė išskirtinį dėmesį žmonėms, kurie buvo persekiojami ir nužudyti dėl savo seksualinės ar lytinės tapatybės per Antrąjį pasaulinį karą.

„Hario Poterio“ žvaigždė Harry Melling pareiškia, kad „trans moterys yra moterys, o trans vyrai – vyrai“

Hario Poterio autorės J. K. Rowling pasisakymai žeminant trans žmones, sulaukė ir daugiau kritikos. Hario Poterio žvaigždė Harry Melling pasisakė už trans teises ir pareiškė, kad „trans moterys yra moterys, o trans vyrai yra vyrai“.