Belgija

Eitynės už LGBTQ+ teises Briuselyje pritraukė dešimtis tūkstančių dalyvių (foto)

„Einame teisingu keliu, tačiau dar yra ką nuveikti“, – sako Frankas Schellingsas iš LGBTQ+ teisių Belgijoje organizacijos „RainbowHouse Brussels“. Šių metų renginio tema buvo „Saugu kasdien, visur“. Ja reikalauta kurti aplinką, kurioje visi, nepriklausomai nuo seksualinės orientacijos ar lytinės tapatybės, galėtų būti savimi bet kurioje vietoje ir jaustis saugiai.

Paskelbtas vaivorykštės žemėlapis. Įvertinta ir LGBTQ+ teisių padėtis Lietuvoje

ILGA Europe paskelbė Europos vaivorykštės žemėlapį, kuriame vertinama LGBTQ+ asmenų teisinė ir politinė padėtis 49 Europos šalyse. Nepaisant didėjančių ir intensyvėjančių išpuolių, taip pat ir smurtinių, teisės aktų srityje daugelis šalių padarė pažangą. Taip pat pateiktas ir padėties vertinimas Lietuvoje.

Eurovizija baigėsi. Kaip joje sekėsi LGBTQ+ bendruomenės nariams?

Iš 37 „Eurovizijoje“ šiemet besivaržančių atlikėjų 8 jų atvirai deklaravo priklausantys LGBTQ+ bendruomenei. GayLine.LT apžvelgia kaip jiems sekėsi ir pripažįsta, kad tai neabejotinai nedvinarės tapatybės ir visos bendruomenės žmonių triumfas.

Antrajame Eurovizijos pusfinalyje kovos keturi LGBTQ+ atlikėjai (video)

GayLine.LT jau skelbė, kad šiemet Eurovizijoje išvysime net aštuonis savo šalis atstovaujančius atlikėjus, kurie priklauso LGBTQ+ bendruomenei. Pirmajame pusfinalyje kovėsi Airijos, Lietuvos ir Australijos atstovai. O šiandien į kovą stoja dar keturi.

Fetišo festivalis šventė keturioliktąjį gimtadienį. Susirinko tūkstančiai (foto, video)

Tūkstančiai žmonių šiemet rinkosi į fetišo festivalį Antverpene, Belgijoje kur šventė net penkias dienas. „Gyvenimas puikus, bet dar geresnis su tavo mėgstamais fetišo įrankiais“, – skelbė šiemetinis renginio šūkis. Dalijamės įspūdingomis vakarėlio nuotraukomis.

10 šalių, kuriose geriausia tuoktis LGBTQ+ žmonėms (sąrašas)

36 šalyse yra įteisintos tos pačios lyties asmenų santuokos. Visiškai neseniai tai padarė ir Graikija. Vedybų ekspertai įvertino įvairias šalis, jų saugumo lygį, taip pat kainas, bei pateikė 10 geriausių šalių sąrašą. Jį skelbia Hitched.co.uk.

Briuselio oro uoste keleivius pasitinkančioje reklamoje gėjų bučinys: „Čia tu gali būti savimi“ (video)

Kiekvienas Briuselio lankytojas išeidamas pro oro uostą neišvengiamai praeina sieną su milžinišku ekranu. Joje rodoma Belgiją kviečianti pažinti reklama, kurioje ir gėjų pora. Pasak šiame mieste gyvenančio Martyno Norbuto – visiems žmonėms vis labiau ir labiau svarbi laisvė būti tokiais kokie jie yra ir tai tampa reklaminių kampanijų dalimi netgi pristatant šalį. Tuo metu Lietuvoje vis dar norima atsikratyti stereotipų neatitinkančiųjų.

Belgijoje kilo skandalas dėl penį primenančių Kalėdų dekoracijų

Belgijos miesto meras viešai atsiprašė visų, kurie įsižeidė dėl falą primenančių Kalėdinių dekoracijų. Jis teigė, kad bet koks panašumas į vyrų lytinius organus buvo visiškai netyčinis. Dekoracijų lemputės yra mėlynos ir baltos spalvos, kurios yra Oudenburgo miesto spalvos.