performansas

Spintą per Panevėžį stūmęs menininkas – menas turi provokuoti (foto)

Saulius Leonavičius prieš savaitę visą dieną stūmė spintą Panevėžyje, kuri vakare buvo nudažyta vaivorykštės spalvomis. Menininkas sulaukė nemažos dalies panevėžiečių dėmesio. Vieni jų kvietė padėti, kiti klausė kodėl vykdoma ši akcija, dar kiti svaidėsi piktais komentarais. Saulius sako, kad toks ir yra meno tikslas – kelti diskusijas.

Menininkas Panevėžio gatvėmis stums spintą - siekia paskatinti pokyčius visuomenėje

Gruodžio 16 d. menininkas Saulius Leonawičius Panevėžyje rengia performansą, kuris dar neįvykęs sulaukė puolimo ir aštrių diskusijų. Dėl LGBTQ+ temos kėlimo į viešumą Saulius sulaukė garsinimų ir stumdymų. Tačiau jis nežada sustoti - jau šį šeštadienį ketina raginti visus nustoti slėptis ir slapstytis, bei išeiti „iš spintos“.

BALSUOK. Dėl apdovanojimo varžosi LGBTQ+ teises remiantis performansas (foto)

GayLine.LT kviečia palaikyti Europos Parlamento ryšių biuro Milane iniciatyvą ir padėti jiems laimėti Europos ombudsmeno įsteigtą apdovanojimą. Šis biuras praėjusiais metais kartu su Milano kultūros asociacija Bped surengė šokio-teatro pasirodymą, skirtą informuoti apie LGBTQ+ žmonių teises.

Minint tarptautinę moterų solidarumo dieną surengtas performancas. Kritikos kliuvo ir valdžiai

Vinco Kudirkos aikštėje Vilniuje šiandien surengtas performansas, kuriuo siekta atkreipti dėmesį į moterų padėti Lietuvoje ir visame pasaulyje. Spaudžiant šaltukui, performanso dalyvės nusirengė ir apsikeitė viena kitos rūbais - taip išreiškiant paramą ir solidarumą visoms moterims.

Kovo 8 d. - Vilnius - Performansas „Tarptautinės Moterų Solidarumo dienos žinia“

Kovo 8 d. 12 val. Vinco Kudirkos aikštėje, priešais Vyriausybę, vyks performansas “Tarptautinės Moterų Solidarumo dienos žinia”, kuriuo bus norima atkreipti dėmesį į gausybę su lytimi susijusių problemų, dar paūmėjusių popandeminiais ir karo metais. Dalyvės persirengs viena kitos drabužiais, kurie simbolizuoja įkūnytas moterų patirtis. Šiuo performatyviu veiksmu raginama būti dėmesingoms viena kitai, atviroms, susitapatinti bei solidarizuotis, siekiant reikalingų pokyčių.

Vilniaus miesto centre - Agnės Jagelavičiūtės performansas. Kviečia stabdyti patyčias ir neapykantą internete

Išskirtinį performansą „Kultūros naktyje“ šiemet surengė viena žinomiausių nuomonės formuotojų Agnė Jagelavičiūtė. Aušros Vartų gatvėje, šalia 7 namo ant grindinio atsisėdusi menininkė patraukė aplinkinių dėmesį. Šalia jos stovėjo metaliniai kibirai su pomidorais, kuriuos buvo galima mesti į moterį. Agnė teisė, kad šiuo performansu siekia atkreipti dėmesį į socialinių tinklų ir anoniminių komentatorių daromą žalą.