religija

Norvegija gedi Osle prie LGBTQ+ klubo nužudytų aukų: „Kulkos negali nužudyti meilės“

Norvegijos ministras pirmininkas ir karališkoji šeima prisijungė prie gedinčiųjų ceremonijoje Oslo katedroje, rašo PinkNews. Čia sekmadienio rytą nedidelė, pačių artimiausiųjų žmonių grupė susirinko apraudoti savo šeimos narių, giminių, mylimųjų.

Lietuvos vyskupai nepritaria Civilinės partnersytės įstatymui - neva sumaikins šeimą

Lietuvos vyskupai vakar kreipėsi viešu laišku į tikinčiuosius pareikšdami nuomonę dėl Civilinės partnerystės įstatymo. „Pavojus kyla ir pačiai šeimos sampratai, kurios turinį kartais bandoma keisti siūlant įvairias įstatymų iniciatyvas“, - laiško pradžioje gąsdina Lietuvos bažnyčios hierarchai.

Lietuvos Šeimų Sąjūdis rengia protestą prie Seimo

„Dabartinė situacija Lietuvoje, kai pačių valdančiųjų yra griaunami valstybės pamatai – skurdinama visuomenė, keliamos net valstybinių įmonių paslaugų, maisto produktų, kuro kainos, krizės laikotarpiu planuojami įvesti nauji mokesčiai ir taip vos beišgyvenant žmonėms, Seime vykstant precedento neturintiems įstatymų stūmimo buldozerio principu procesams – visa tai verčia reaguoti visuomenę ir visuomenines organizacijas.

Trans paauglei bažnyčios stovyklos organizatoriai tarė: būtų geriausia, kad negrįžtum

Translytė mergina teigia, kad jai buvo uždrausta savanoriauti tikėjimu paremtoje vasaros stovykloje dėl savo lytinės tapatybės, kurią konsultantė apibūdino kaip „gyvenimo pasirinkimą“, praneša PinkNews.

Povilas Aleksandravičius. Ar Bažnyčia negriauna pati savęs?

Mykolo Romerio universiteto Humanitarinių mokslų instituto docentas Povilas Aleksandravičius atkreipia dėmesį į neseniai publikuotą pokalbių seriją su kardinolu Jean‘u-Claude‘u Hollerichu, Liuksemburgo arkivyskupu ir Europos Sąjungos vyskupų konferencijos pirmininku. Tekstuose kardinolas ragina pripažinti homoseksualių asmenų meilės ryšį, jų seksualinių santykių moralumą. Šiai pozicijai viešai pritaria ir Miuncheno arkivyskupas kardinolas Reinhardas Marxas. "Manau, mūsų Seime svarstant Civilinės sąjungos įstatymą, jo nariai katalikai (ir ne tik) turėtų įsiklausyti į šių įtakingų kardinolų argumentus", - sako P. Aleksandravičius LRT paskelbtoje nuomonėje.

Kunigas Evaldas Darulis: neklijuokime etikečių dėl žmogaus orientacijos

„Žmogus kaip asmuo yra vienodai svarbus, kad ir koks jis bebūtų“, – teigė E. Darulis. Jis taip pat pažymėjo, kad visi žmonės negali ir neturi būti vienodi. Jie yra skirtingi. 

„Lytiškumo žmogus nepasirenka, jis ateina iš Dievo. Tad būti LGBTQ+ nėra nuodėmė“, – pažymėjo kunigas. Jo nuomone, apie tai reikia kalbėti atvirai ir viešai. Štai kodėl jo parapijoje veikia LGBTQ+ grupelė.

Danijoje gyvenanti Rūta: Jei manęs paklausia apie vyrą, aš ramiai galiu atsakyti, kad turiu žmoną

„Likimo ironija, kad nusigręžusi nuo Katalikų bažnyčios, jausdamasi jos atstumta, emigravusi iš Lietuvos įsimylėjau danę Liuteronų bažnyčios pastorę ir su ja susituokiau“, – Lrytas kalbėjo informacinių technologijų specialistė Rūta Jonuševičiūtė.

Pasak jos, Lietuvoje jis susidūrė tiek su vidine įtampa, pripažįstant savo seksualumą, tiek su aplinkinių išankstinėmis nuostatomis ir įsitikinimais. Religinga mergina su homofobiškomis nuotaikomis susidūrė ir tikinčiųjų bendruomenėje Lietuvoje.

Popiežius žinia LGBT žmonėms: Dievas neišsižada savo vaikų. Selektyvi bažnyčia yra sekta

„Outreach" organizacija klausė popiežiaus ką "LGBT žmonės turėtų žinoti apie Dievą?". Popiežius Pranciškus atsakė: 

Dievas yra Tėvas ir neišsižada nė vieno iš savo vaikų. Dievo stilius yra artumas, gailestingumas ir švelnumas. Šiame kelyje jūs rasite Dievą.

Organizacija taip pat klausė ką jis pasakytų katalikų kunigui, kuris priklauso LGBT bendruomenei ir patyrė Bažnyčios atstūmimą.

Talibanas uždraudė Afganistano moterims skristi vienoms

Kietosios linijos islamistai įvedė didžiulius laisvių apribojimus, daugiausia nutaikytus į Afganistano mergaites ir moteris, o sekmadienį taip pat nurodė vietos televizijos kanalams nutraukti BBC naujienų transliavimą. Savaitgalį jie taip pat paskelbė, kad vyrai ir moterys negali lankytis sostinės parkuose tomis pačiomis dienomis.