mokymai

Balandžio 24 ir 25 d. - Mo muziejus - pokalbiai apie lytiškumo ugdymą

„Kalbėti apie lytiškumą paprasta, kai žinai, kaip“ – taip teigia MO muziejus, kuris balandžio 24 ir 25 dienomis kviečia visus norinčius nugalėti baimes, įveikti stereotipus ir įsigilinti į su lytiškumo ugdymu susijusias temas. Nemokamų seminarų metu informaciją pateiks lytiškumo ugdymo ekspertė Akvilė Giniota, o parodos „Šito pas mus nėra“ lankytojams bus galima gauti ir atmintinę kaip šiais klausimais kalbėti su vaikais.

Gegužės 17-19 ir 25-26 dienomis - mokymai Kaune

Ar ir tu manai, kad politikoje žmogaus teisėms ir lyčių lygybei nėra skiriama pakankamai dėmesio? O politiniuose sprendimuose trūksta moterų, kurios atstovautų įvairias visuomenės grupes? Jeigu taip – šie VšĮ „Stebėk teises“ mokymai projekte „Femme EMPOWER” kaip tik tau!

Lakpričio 15 d. - nuotolinė diskusija - "Send nudes" - seksualinis priekabiavimas internete

Ar teko socialiniuose tinkluose sulaukti prašymo atsiųsti savęs nuogo(-s) asmenukę? Arba gauti pasiūlymą pamatyti intymias kito asmens nuotraukas? Seksualinis priekabiavimas internetinėje erdvėje tampa vis dažnesnis ir gali reikštis įvairiomis formomis: intymiais pasiūlymais, seksualinio pobūdžio replikomis ir komentarais. Todėl ypač svarbu ne tik jas atpažinti, bet ir žinoti, ką daryti susidūrus su seksualiniu priekabiavimu internete.

Spalio 3 d. - Vilnius - LGBTQ+ intymumo reprezentacija ekranuose (N18)

Kviečiame jus į intymumo kine mokymus apie LGBTQ+ intymumo reprezentaciją kine ir televizijoje. Kinas ir televizija formuoja visuomenės normas, todėl kiekvienas kūrėjas pasakodamas LGBTQ+ istorijas prisideda prie įvairovės ekranuose kūrimo. LGBTQ+ intymumas kine ir televizijoje gali gilinti egzistuojančius stereotipus, arba plėsti žiūrovo akiratį. Paskaitą ves seksologė klinikinė psichoseksologė Roberta Pečiūraitė kartu su LGBTQ+ klientais tyrinėjanti jautrius atsiskleidimo, savęs priėmimo, lyties tapatumo klausimus.

Balandžio 28 d. - Klaipėda - Kaip žiniasklaida gali mažinti neapykantą prieš LGBTQ+

Žmogaus teisių stebėjimo institutas balandžio mėnesį kviečia žiniasklaidos atstovus ir atstoves Klaipėdoje į mokymus, skirtus neapykantos prieš LGBTQ+ bendruomenę mažinimo ir pagarbaus LGBTQ+ bendruomenės vaizdavimo žiniasklaidoje temoms.

Balandžio 14 d. - Kaunas - Kaip žiniasklaida gali mažinti neapykantą prieš LGBTQ+

Žmogaus teisių stebėjimo institutas balandžio mėnesį kviečia žiniasklaidos atstovus ir atstoves Kaune į mokymus, skirtus neapykantos prieš LGBTQ+ bendruomenę mažinimo ir pagarbaus LGBTQ+ bendruomenės vaizdavimo žiniasklaidoje temoms.

Rugpjūčio 16-18 d. - Alytaus rajone - TJA stovykla

"Daugelyje Europos Sąjungos valstybių statistiškai LGBT+ žmogaus teisių padėtis yra geresnė nei Lietuvoje. Šiuo klausimu Lietuva yra kur kas panašesnė į agresiją prieš demokratinį pasaulį vykdančią Rusiją. Neabejotinai tokį mūsų panašumą su Rusija lemia daug veiksnių – kultūrinės nuostatos, ilgi metai Sovietų Sąjungoje, supratimo apie žmogaus teises stoka, populizmas, priešiški interesai, silpna pilietinė visuomenė ir t.t.