Kas rodo, kad noras įteisinti LGBTQ+ santykius tik Vilniuje yra šnipštas

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

Kas rodo, kad noras įteisinti LGBTQ+ santykius tik Vilniuje yra šnipštas

Pir, 01/16/2023 - 14:40
Kategorija:
0 komentarų

Režisierius Romas Zabarauskas socialiniame tinke Facebook paskelbė argumentus, kodėl Laisvės partijos atstovų siūlymas surasti būdą pripažinti LGBTQ+ santykius Vilniaus mieste yra atmestinas.

LGBTQ+ teisių aktyvistas pažymi, kad pirmiausia minėtas siūlymas yra dar prastesnis, nei grupės narių siūlomas artimo ryšio projektas. Antra, jis taip pat abejoja, kad ši idėja iš vis būtų įgyvendinta, net jei Laisvės partijos atstovas taptų meru. Pasak R. Zabarausko, V. T. Raskevičiaus veiksmai Seime tai parodo.

Režisierius pastebi, kad ši idėja jau seniai galėjo būti įgyvendinta, nei Laisvės partija būtų to norėjusi. “Kadangi to nebuvo daroma, dabartiniai svarstymai atrodo tiesiog kaip reklaminės kampanijos dalis, gal net patiems suprantant, kad jie nėra rimti”, - rašo jis. 

R. Zabarauskas pastebi, kad jei toks sprendimas būtų įgyvendintas, tai iššauktų ilgus teisminius ginčus. 

“Politikui to siekti yra beprasmiška, nes teisinių pokyčių galima siekti ir dabar – teisiniu, o ne politiniu keliu. Be to, kažin ar strateginis bylinėjimasis tokiu keistu atveju būtų vaisingesnis, nei paprasčiausiai bylinėjantis dėl užsienyje sudarytos partnerystės ar santuokos pripažinimo”, - teigia Romas. 

Anot jo, dėl minėto pasiūlymo nebuvo konsultuojamasi su LGBTQ+ bendruomene ir organizacijomis. O tai tik įrodo, jog ši idėja yra tik “akių dūmimas”.