politika

Europos Komisijos prezidento rinkimai. Ką žada Ursula Von Der Leyen moterims ir LGBTQ+

Šiandien ryte Europos Parlamente kalbą sakė į Europos Komisijos prezidentės poziciją perrinkimo siekianti Ursula Von Der Leyen. Prieš tai ji paskelbė ir savo politines gaires, kuriomis norėtų vadovautis. GayLine.LT apžvelgia ką ji konkrečiai pažadėjo lygybės užtikrinimo srityje.

Žmogaus teisės Lietuvoje tapo politinių žaidimų arena

Visi Lietuvos piliečiai turėtų būti vienodai gerbiami ir lygiateisiai. Deja, taip nėra jau daugiau nei dvidešimt metų dėl vis dar neįteisintos partnerystės. Vakar civilinės sąjungos įstatymas tapo pretekstu manipuliuoti visuomene, nepaisant to, kad tokie žaidimai žemina dalį visuomenės.

Seimo nariai raginami apsaugoti vaikus nuo seksualinio išnaudojimo religinėse bendruomenėse

Nevyriausybinės organizacijos kreipėsi į Seimo narius, ragindamos apsaugoti vaikus nuo seksualinio smurto religinėse bendruomenėse. Šiandien Seime bus svarstomos Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo pataisos, kuriomis siekiama įpareigoti darbovietes užtikrinti, kad asmenys, bausti už seksualinius nusikaltimus, negalėtų dirbti su vaikais. Toks draudimas apimtų darbuotojus, savanorius bei asmenis, besiverčiančius individualia veikla, kurie turi tiesioginių ir reguliarių kontaktų su vaikais, jų darbas yra susijęs su vaikų auklėjimu, mokymu, priežiūra ar jų saugumo užtikrinimu. Pataisa, kaip teigia jos iniciatoriai, apimtų ir religines organizacijas.

Ukrainos LGBTQ+ karių kasdienybė: kovoja ir su priešu, ir su savų žmonių neapykanta

Viename Kijevo centrinės aikštės kampe žmonės jau kurį laiką atneša vis naujas mažas mėlynos ir geltonos spalvų vėliavėles ir taip pagerbia žuvusius Ukrainos karius. Tačiau jau apie mėnesį čia daugėja ir šiek tiek kitaip atrodančių vėliavėlių. Jų centre pavaizduotas vienaragis, kuris žymi žuvusius LGBTQ+ karius.

Sakartvelas dar vienu žingsniu arčiau Rusijos

Sakartvelo valdantieji dar kartą parodė kokį kelią renkasi – vakar parlamentarai priėmė įstatymo projektą, draudžiantį vadinamąją „LGBT propagandą“. Taigi, bet koks viešas kalbėjimas švietimo įstaigose, turinio pateikimas apie LGBTQ+ žmones per televiziją vaikams bus draudžiamas, net jei pats vaikas ieškodamas atsakymų.

Varšuvos LGBTQ+ eitynėse pirmą kartą dalyvavo vyriausybės nariai (foto)

20 000 LGBTQ+ ir šią bendruomenę palaikančių žmonių žygiavo Varšuvos gatvėmis, kad primintų, jog iki šiol valstybė neužtiktina visų savo piliečių lygių teisių. Tiesa, šį kartą eitynėse buvo galima pamatyti ir dabartinės vyriausybės ministrus.