Įspėjama apie infekcijos plitimą. Dažnai plinta tarp gėjų

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

Įspėjama apie infekcijos plitimą. Dažnai plinta tarp gėjų

Ant, 02/28/2023 - 12:15
Kategorija:
0 komentarų

Ligų kontrolės ir prevencijos centras atkreipė dėmesį į antibiotikams atsparios šigeliozės plitimą. Infekcija sukelia viduriavimą ir gali būti ypač problemiška žmonėms sergantiems ŽIV.

Jungtinėse Amerikos Valstijose ši infekcija iki šiol buvo lengvai gydoma antibiotikais, tačiau pastaraisiais metais maždaug 5 proc. užsikrėtusiųjų nepasidavė tokiam gydymui.

Yra žinomos kelios patogeniškos žmogui Shigella bakterijų rūšys. Jos sukelia ūmią žarnyno infekciją, mėšlungį ir viduriavimą, kuris net su krauju. Kai kuriems asmenims, užsikrėtusiems Shigella rūšies bakterijomis, klinikiniai ligos pažymiai nepasireiškia, bet jie gali su išmatomis skirti šias bakterijas į aplinką ir užkrėsti kitus žmones.

Bakterija plinta per užterštą maistą ir gėrimus. Maistas užteršiamas jį tvarkančių asmenų rankomis, jei jie pamiršta jas nusiplauti išėję iš tualeto. Tačiau ji dažnai gali būti perduodama sekso metu tiesioginio kontakto metu, taip pat naudojant sekso žaislus.

Po užsikrėtimo liga gali pasireikšti po 1 – 7 dienų, dažniausiai šis laikotarpis trunka 2-3 dienas. Pacientams ne visada reikia gydymo. Tačiau vaistai padės sutrumpinti ligos trukmę. ŽIV užsikrėtusiems žmonėms taip pat rekomenduojama naudoti antibiotikus.

Gydytojai pataria pacientams susilaikyti nuo lytinių santykių iki dviejų savaičių po to, kai išnyksta simptomai. Jiems taip pat reikia dažnai plauti rankas ir, jei įmanoma, vengti ruošti maistą kitiems.

Pastaraisiais metais stebima, kad net 88 proc. naujų užsikrėtimų atvejų pasitaiko tarp vyrų, kurie turėjo lytinių santykių su vyrais.

Ligų kontrolės ir prevencijos centras pataria po lytinių santykių nusiplauti rankas, lytinius organus ir išangę su muilu. Taip pat nuplauti sekso žaislus, išsivalyti dantis - jei sekso metu buvo burna buvo liečiama makštis ar išangė.