Kim Van Sparrentak: draudimais rodyti LGBTIQ žiniasklaidoje norima pasakyti, kad ši bendruomenė neegzistuoja

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

Kim Van Sparrentak: draudimais rodyti LGBTIQ žiniasklaidoje norima pasakyti, kad ši bendruomenė neegzistuoja

Št, 10/21/2023 - 16:49
Kategorija:
0 komentarų

Europos Parlamentas ėmėsi diskutuoti apie prieš LGBTQ+ bendruomenę nukreiptų įstatymų priėmimą Europos Sąjungoje. Tuo neretai užsiima populistinės, kraštutinių dešinių pažiūrų partijos. Diskusijų metu žaliųjų politinei grupei priklausanti parlamentarė pasidalino savo patirtimi kai televizijoje ji pamatė tokius žmones kaip ji.

„Kai paauglystėje atradau lesbiečių televizijos laidą „The L-Word“, pagaliau supratau, kad su moterimi galėsiu ne tik susirasti meilę, bet turiu ir bendruomenę. Kai pirmą kartą pamačiau Anne+, supratau, kad nesu vienintelė lesbietė, patirianti sudėtingus pasimatymus“, - pradėdama kalbą Europos Parlamente sako Kim Van Sparrentak.

Ji teigia, kad matyti LGBTIQ žmones žiniasklaidoje yra labai svarbu. Tačiau kraštutiniai dešinieji nori neleisti tokio turinio matyti jaunimui, kurie bando atrasti save.

„Kai uždraudžiate LGBTIQ turinį, jūs tiesiog sakote jiems, kad jie neegzistuoja. Tai žinia, kurią daugelis mūsų bendruomenės žmonių jau girdėjo namuose, mokykloje ir, deja, šiame Parlamente“, - pasakoja parlamentarė. – „Vaikui matant, kad kažkas jums atstovauja per televiziją, suteikia patvirtinimą. Tai rodo, kad nesate vienas“.

Žaliųjų politinei grupei priklausanti parlamentarė teigė, kad labai svarbu išsaugoti galimybę queer jaunimui atrasti personažus, kurie yra panašūs į juos pačius.

„Nemanau, kad kas nors turėtų turėti teisę tai atimti. Manau, kad turime tai apsaugoti ir turime apsaugoti teises į atstovavimą žiniasklaidoje. Tiesą sakant, mes nusipelnėme daugiau atstovavimo žiniasklaidoje“, - įsitikinusi ji.