Teismas A. Kandrotui-Celofanui skyrė 4 metus kalėjimo. Negalės kandidatuoti į prezidentus

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

Teismas A. Kandrotui-Celofanui skyrė 4 metus kalėjimo. Negalės kandidatuoti į prezidentus

Pir, 11/27/2023 - 14:41
Kategorija:
0 komentarų

Gali būti, kad A. Kandroto-Celofano akcijų prieš LGBTQ+ žmones gerokai sumažės. Kauno apygardos teismas šį ir kitus tris asmenis pripažino kaltais dėl sukčiavimo, apgaulingo apskaitos tvarkymo ir kitų nusikaltimų. Tai reiškia, kad Celofanas negalės kandidatuoti į prezidentus.

Teismas nusprendė baudas ir/ar laisvės apribojimo bausmes skirti Antanui Kandrotui-Celofanui, Romui Jablonskui, Andriui Šarkauskui, Audriui Rutei.

Lrytas skelbia, kad R. Jablonskui skirta lygtinė 2 metų ir 6 mėnesių laisvės atėmimo bausmė. Ji bus atidėta dvejiems metams. A. Šarkauskui paskirta 22 tūkst. 590 eurų, A. Rutei – 16 tūkst. 867 eurų bauda.

A. Kandrotui skirta subendrinta bausmė – 4 metų laisvės atėmimas.

Teismas bylą nagrinėjo net penkerius metus. Antanas Kandrotas-Celofanas dar gali sprendimą skųsti.

Tiesa, ši skirta bausmė užkirs kelią minėtam asmeniui dalyvauti prezidento rinkimuose. 

„Pasyviosios rinkimų teisės apribojimas dėl teistumo kartu su kitais apribojimais numatytas Rinkimų kodekso 11 straipsnio 1 dalies 1 punkte, kur nurodyta, kad jeigu asmuo likus 65 dienoms iki rinkimų dienos jis yra nebaigęs atlikti bausmės pagal teismo paskirtą nuosprendį, jis negali būti renkamas“, – TV3 sakė Vyriausiosios rinkimų komisijos atstovė spaudai Indrė Ramanavičienė.