Teismas

PAMATYK. Indijos LGBTQ+ bendruomenė reikalavo lygiateisiškumo (foto, video)

Daugiau nei 2000 Indijos LGBTQ+ bendruomenės narių ir juos palaikančių žmonių savaitgalį žygiavo Naujojo Delio eitynėse bei ragino pagaliau užtikrinti santuokos lygybę. Renginys surengtas praėjus kelioms savaitėms po to, kai Aukščiausiasis Teismas atmetė prašymą panaikinti ribojimus tos pačios lyties asmenims tuoktis.

Teismas A. Kandrotui-Celofanui skyrė 4 metus kalėjimo. Negalės kandidatuoti į prezidentus

Gali būti, kad A. Kandroto-Celofano akcijų prieš LGBTQ+ žmones gerokai sumažės. Kauno apygardos teismas šį ir kitus tris asmenis pripažino kaltais dėl sukčiavimo, apgaulingo apskaitos tvarkymo ir kitų nusikaltimų. Tai reiškia, kad Celofanas negalės kandidatuoti į prezidentus.

Tikrovės neatitinkantys komentarai apie stovyklą kainuos tūkstančius

Praėjusių metų vasarą Ligitas Kernagis socialiniame tinkle Facebook apkaltino vienos stovyklos personalą „verbuojant“ vaikus tapti homoseksualiais. Į tai sureagavo Lietuvos istorijos instituto darbuotojas Tomas Baranauskas, kuris paskelbė stovyklos vadovės vardą ir įvardijo ją kaip „Anykščių vaikų tvirkinimo stovyklos vadovę“. Neseniai teismas nusprendė, kad buvo paskleista tikrovės neatitinkanti informacija ir pažemintas vadovės vardas.

Rusijos Aukščiausiasis Teismas spręs ar uždrausti LGBT

Tai gali atrodyti kaip visiškas absurdas – bet ne Rusijoje. LGBTQ+ žmonėmis ne tampama, o gimstama. Tačiau Rusijos Teisingumo ministerijai tai nė motais. Ji nusprendė kreiptis į Aukščiausiąjį Teismą, kad šis uždraustų LGBTQ+ žmonėms egzistuoti. Kaip sakoma, pasiūlymas vertas milijono ir panašu jis taps realybe.

Pietų Korėjos teismas sako, kad analinio sekso draudimas kariuomenėje yra teisėtas

Pietų Korėjos Konstitucinis Teismas paskelbė nutartį, kurioje įstatymą, draudžiantį tos pačios lyties asmenų santykius kariuomenėje, laiko teisėtu. Teismas motyvavo, kad tokie santykiai kelia grėsmę pasirengimui kovai.

Indijos Aukščiausiasis Teismas neįteisino tos pačios lyties asmenų santuokų

Indijos Aukščiausiasis Teismas atmetė prašymą įteisinti tos pačios lyties asmenų santuokas. Šalies aukščiausiojo teismo penkių teisėjų kolegija dėl šio sprendimo nesutarė ir surašė net keturis atskirus sprendimus. Galiausiai teisėjai nurodė, kad santuokų įteisinimą turėtų atlikti įstatymų leidėjai, o ne teismai. Teisėjų kolegija taip pat pabrėžė, kad LGBTQ+ bendruomenė neturėtų būti diskriminuojama.