Šeimų sąjūdžio ateitis politikoje: flirtuoja tiek su bažnyčia, tiek su valstiečiais ir darbiečiais

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

Šeimų sąjūdžio ateitis politikoje: flirtuoja tiek su bažnyčia, tiek su valstiečiais ir darbiečiais

Tre, 02/09/2022 - 08:20
Kategorija:
0 komentarų

Asociacijos Lietuvos šeimų sąjūdis lyderis Raimondas Grinevičius LRT sako, kad judėjimas atsisako būti vadinamas politine jėga. Ši asociacija organizavo vadinamąjį Didįjį šeimų maršą, kvietė gyventojus dalyvauti demonstracijose prieš pandemijos valdymo priemones, Stambulo konvenciją, tos pačios lyties asmenų partnerystę.

„Šią minutę nematome rezultatų nei iš opozicijos, nei iš daugumos. Mes kol kas nematome [Seime esančių partijų] darbų. O jei kalbėtume apie ateitį, yra mūsų programa, kam priimtina ta programa, su tais galime ir diskutuoti“, – komentavo jis, paklaustas apie tai, kokia partija artimiausia jo idėjoms.

„Apie tolimą ateitį klausiate. Geriau paklaustumėte, ką rytoj veiksime. Šiandien buvome susitikę su Bažnyčios atstovais, – apie asociacijos veiklą kalbėjo jos vadovas. – Neaktualus, ne šių dienų klausimas. Pas mus nėra politikų, pas mus yra visuomenininkai, mūsų pirmas darbas yra pakreipti valstybę tinkama linkme. Jei ji nepakryps, bus kitų svarstymų.“

„Mes jau dabar kaip politikai, nors ir visuomenininkai. Jei kiekvienas politikas dirbtų savo darbą valstybės labui, nereikėtų nei Lietuvos šeimų sąjūdžio, nei kitų organizacijų. Bet jei politikai neatlieka savo tiesioginio darbo, nežinia kam, kokiais tikslais, su kuo dirba, dėl to ir kyla visos problemos, atsiranda sąjūdžiai, Sveikatos teisės institutas, daugybė organizacijų. Visas organizacijas sukūrė, paskatino savo darbu arba nedarbu patys politikai“, – aiškino jis.

Paklausti, ar Lietuvos šeimų sąjūdis galėtų tapti atskira politine partija, portalo LRT.lt pašnekovai tokios galimybės neatmetė. Tiesa, pasak jų, tam reikalingas organizuotumas.

LVŽS lyderis Ramūnas Karbauskis sako, kad jis asmeniškai yra kalbėjęs su Šeimų sąjūdžio atstovais ir laiko judėjimus artimais savo partijai. „Jei jie virstų partija, jie būtų kažkoks mūsų sąjungininkas, teoriškai, sąlyginai. Nes mes nelabai daug sąjungininkų turime, kai žiūrime į politines partijas, matome, kad pagal vertybes mes iš viso neturime sąjungininkų“, – kalbėjo R. Karbauskis.

Neretai asociacija Šeimų sąjūdis siejama ir su Darbo partija. LRT.lt kalbintas Darbo partijos frakcijos seniūnas Viktoras Fiodorovas sakė, kad Šeimų sąjūdžio atstovai su „darbiečiais“ buvo susitikę ir oficialiai.

Daugiau LRT.