PAMATYK. Jėzaus portretas veda iš proto katalikus. Sako, kad jis gėjiškas

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

PAMATYK. Jėzaus portretas veda iš proto katalikus. Sako, kad jis gėjiškas

Ant, 02/13/2024 - 19:00
Kategorija:
0 komentarų

Ispanija rengiasi Velykoms. Neseniai buvo pristatytas didžiosios savaitės plakatams skirtas Jėzaus paveikslas, kuris tapo ginčų priežastimi. Konservatyvūs katalikai teigia, jog Jėzaus atvaizdas per daug „moteriškas“ ar net „gėjiškas“.

Ispanijos menininkas Salustiano García Cruz sukūrė Jėzų vaizduojantį paveikslą, kuris skirtas didžiajai savaitei paminėti Sevilijos mieste. Jame, priešingai nei daugelyje iki šiol nutapytų paveikslų, nėra akcentuojama kančia ir skausmas. Ant drobės pavaizduotas jaunas, raumeningas vyras, dėvintis audinį ant juosmens. Atvaizdas buvo sukurtas pagal paties menininko sūnaus išvaizdą.

Meno ekspertas Artur Ramon iš Barselonos yra vienas iš tų, kuriam toks paveikslas kelia klausimų.

„Tai yra Kristus, kuris, sakyčiau, tam tikra prasme yra moteriškas arba androginiškas“, - sakė jis BBC. Jis pridūrė, kad pagal šalies tradicijas, Jėzus paprastai vaizduojamas patiriantis kančią su kraujuojančiomis žaizdomis.

Reaguodama į paveikslą konservatyvi katalikų grupė „Socialinės politikos institutas“ socialiniame tinkle X pavadino tai „tikra nukrypimu“, teigdama, kad Kristus čia yra „seksualizuotas“ ir „moteriškas“. Aktyvistai pareikalavo pašalinti paveikslą, nes jis neatspindi „krikščioniškų vertybių“ ir pradėjo rinkti parašus po peticija.

Remiantis prancūzų leidinio „Le Point“ pranešimais, „Ispanijos krikščionių teisininkų fondas“ taip pat svarsto galimybę imtis teisinių veiksmų prieš menininką, teigdami, jog jis pataikauja LGBTQ+ bendruomenei ir skatina „ištvirkimą“.

Pats menininkas interviu Ispanijos leidiniui „El Mundo“ pasipiktino tokiais pareiškimais.

 „Jie sako, kad jis atrodo kaip gėjus. 2024 m. homoseksualumas naudojamas kaip ginklas. Aš įsitikinęs, kad Jėzui tai nepatiktų“, - apie perdėtas reakcijas kalbėjo Salustiano García Cruz. - „Kristus gėjus tik todėl, kad jis atrodo mielas ir gražus, tai jau tikrai! Mes gyvename 21-ajame amžiuje“.

 

llegim.ara.cat

Nuotr. iš llegim.ara.cat