Užslopinto homoseksualumo poveikis – įtampa, savigrauža ir puolimas
Vyro romantiniai jausmai moteriai yra tokie pat įprasti ir natūralūs kaip vyro vyrui, ar moters moteriai. Stereotipai, dirbtinai sukurtos normos ir įsitikinimai, religinis fanatizmas sukūrė aplinką, kurioje gėjai ir lesbietės yra priversti slėpti savo seksualinę orientaciją. Kartais spaudimas toks didelis, kad imamasi neigti savo tapatybę. Deja, tokia savicenzūra gali turėti rimtų pasekmių tiek psichologinei, tiek fizinei sveikatai.
Vienas iš didžiausių iššūkių, su kuriais susiduria homoseksualumą slopinantys žmonės, yra nuolatinė vidinė įtampa. Gyvenimas su baime būti išaiškintam aplinkinių, gali sukelti nerimą, depresiją ir turėti rimtų pasekmių savęs vertinimui. Žmonėms tenka nuolat kontroliuoti savo elgesį, kalbą ir net gestus, kad neišsiduotų – tai ilgainiui tampa dideliu emociniu iššūkiu.
Asmenys, kurie jaučia būtinybę slėpti savo seksualinę orientaciją, dažnai riboja žmonių ratą, su kuriuo gali bendrauti. Tai veda prie vienišumo, nepasitenkinimo gyvenimu ir izoliacijos.
Toks savęs gniuždymas neabejotinai turi pasekmių ir santykių kūrimo srityje. Homoseksualios orientacijos atstovai imasi prievarta save tikinti, kad jie gali gyventi ir kurti šeimą su priešingos lyties asmenimis. Net jei tai pavyksta, labai dažnai minėtus žmones persekioja pilnatvės trūkumas, artumas nesuteikia pasitenkinimo. Taigi, daroma žala ne tik sau, bet ir kitam žmogui, kuris nesupranta vienų ar kitų poelgių priežasties, negali gauti to, ko tikisi iš mylimojo/osios.
Save slopinantieji neretai jaučia kaltę, kad yra homoseksualūs. Tokie vidiniai konfliktai gali paskatinti nemėgti savo kūno, elgsenos, net minčių. Kai kuriems žmonėms ilgainiui tai perauga į norą save naikinti – žaloti ar elgtis taip, kad sau pakenktų.
Savęs nepripažinimas pasireiškia ir miego sutrikimais, širdies ligomis, imuninės sistemos nusilpimu, erekcijos problemomis. Be to, užslopintas homoseksualumas gali trukdyti ieškoti medicininės pagalbos, ypač su seksualine sveikata susijusiais klausimais.
Bandydami išsivaduoti nuo slegiančios kasdienybės save slopinantys žmonės gali imtis kito kraštutinumo - veikti prieš LGBTQ+ bendruomenę. Istorija rodo, kad tam tikri aršiausi lygiateisiškumo priešininkai patys buvo homoseksualūs. Stengdamiesi tai paneigti, jie dėjo visas pastangas žemindami kitus - taip visuomenei kurdami įspūdį, kad patys nėra šios bendruomenės nariai.
Slopinti savo tikrąją tapatybę yra sunkus ir alinantis darbas, kuris gali turėti ilgalaikių neigiamų pasekmių. Tai savotiškas savęs naikinimas, bandymas ištrinti dalį tikrojo aš. Nepaisant to, kaip neigiamai būtų nusiteikusi visuomenė homoseksualių žmonių atveju, neigimas labai dažnai yra dar žiauresnis ir didesnę žalą asmenybei keliantis procesas.
- Prisijunkite arba užsiregistruokite jei norite komentuoti