Ši moteris homofoninę aplinką pavertė saugia erdve. Kaip jai pavyko?

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

Ši moteris homofoninę aplinką pavertė saugia erdve. Kaip jai pavyko?

Št, 04/23/2022 - 10:00
Kategorija:
0 komentarų

Viena iš judrių Kanados gatvių buvo neapykantą ir homofobiją skleidžiančio pamokslininko įtakos zona, rašo Advocate. Pokyčiai prasidėjo prieš devynerius metus nuo vieno susidūrimo, kuomet pro pamokslininką einanti, vaivorykštės spalvų gaubtuvą dėvinti, moteris buvo užsipulta, su ja kviesta susidoroti.

Claire Pearen žurnalistams sakė, kad puikiai prisimena tą, 2013 metų, dieną. Edmontono miesto 104 gatvėje ją užsipuolė į mikrofoną kalbėjęs vyras. Šį incidentą ji užfiksavo mobiliuoju telefonu. Vyras tuo metu pareiškė, kad jos vaivorykštinis gobtuvas yra „velnio būdas ištiesti ranką“, bei išgąsdino ne tik ją pačią, bet ir kitus aplinkinius.

Po daugelio metų, 2020 m. pradžioje, Claire Pearen susitiko su Corey Wyness, OUTpost direktoriumi, teikiančiu saugias erdves ir paslaugas queer jaunimui. Jų pokalbiai - apie aštuonių queer jaunuolių savižudybę - moteriai sugrąžino prisiminimus apie tą neapykantos kupiną įvykį gatvėje.

Ši kartą ji nusprendė veikti. Artimiausia penktadienį moteris sugrįžo į tą pačią vietą, kurioje pamokslus skaitė minėtas žmogus. Per garsiakalbį ji paleido Lady Gagos dainą „Born This Way“ ir pradėji kalbėti apie meilę, savitarpio supratimą. Tai nepatiko pamokslininkui, kuris stengėsi ją paniekinti, bet moteris neatlyžo.

Ji vis grįždavo į tą pačią vietą ir skleidė teigiamas žinutes praeiviams. 2021 m. vasario mėn. prie jos pradėjo jungtis sąjungininkai. Palaikančių žmonių grupė toliau augo ir augo, kol galiausiai gatvė tapo saugia erdve LGBTQ+ žmonėms ir juos palaikančiai bendruomenei. Čia jie gali susitikti, kalbėtis, šokti kartu.

„Nebuvo ketinimų sukurti erdvę šokiams, tai buvo protestas“, - sakė moteris, pažymėdama, kad susibūrusiai bendruomenei kelia uždavinius išvengti fizinių susidūrimu su pamokslininku ir įtraukti visus norinčius, kad žmonės norėtų vėl čia sugrįžti.