mokslas

Mokslininkai atsako: kodėl plaukuota krūtinė yra tokia seksuali?

Plaukuota vyro krūtinė nuo seno buvo siejama su vyriškumu ir seksualumu. Nors grožio standartai kinta, tokia kūno išvaizda neretai iki šiol traktuojama kaip patraukli populiariojoje kultūroje. Ką apie tai sako mokslininkai? Kodėl kai kuriems žmonėms plaukuota krūtinė atrodo tokia seksuali?

Ar vaikų atvirumas apie seksualinę orientaciją pagerina santykius su tėvais?

Santykiai su tėvais dažnai yra vieni svarbiausių žmogaus gyvenime. Meluoti, apsimetinėti ar rizikuoti būti atstumtam, bet jaustis sąžiningu prieš save ir tėvus – tokius pasirinkimus dažniausiai apsvarsto jauni žmonės. Šis klausimas yra svarbus ne tik LGBTQ+ bendruomenei, bet ir platesnei visuomenei, nes jis susijęs su šeimos emocinio ryšio ir psichologinės gerovės aspektais.

Kodėl būti gėjumi nėra pasirinkimas?

Šiuolaikinėje visuomenėje LGBTQ+ bendruomenės narių teisių klausimas tampa vis aktualesnis. Nors daugelis šalių žengia progresyviu keliu, suteikdamos vis daugiau teisių ir pripažinimo, vis dar yra daug mitų ir klaidingų stereotipų apie LGBTQ+ žmones. Vienas iš tokių mitų yra idėja, kad būti gėjumi pasirenkama.

1,5 tūkst. gyvūnų rūšių atstovų gretose pastebėti homoseksualūs santykiai. Pranešama retai

Kritiką neva homoseksualumas nėra būdingas daugeliui rūšių atstovų paneigia mokslas. CNN surinko duomenis ir paskelbė, kad mokslininkai homoseksualius santykius pastebėjo tarp 1,5 tūkst. gyvūnų rūšių, bet vengė apie tai skelbti viešai.

Nerimas dėl naujos grybelinės infekcijos, kuri pastebėta LGBTQ+ bendruomenėje

Rengiantis LGBTQ+ eitynėms, kurios sutraukia daug LGBTQ+ žmonių, Jungtinėse Amerikos Valstijose pranešama apie potencialiai pavojingą grybelinę odos infekciją, kurios atvejis užfiksuotas Niujorko mieste. Iki šiol ši forma pastebėta tik Europoje.

Mokslininkai atskleidė kokį poveikį santuokos lygybės įteisinimas turi visuomenei

Praėjus 20 metų po to, kai Masačiusetse susituokė pirmosios tos pačios lyties poros, atliktas tyrimas atskleidė tikrąjį tokių santuokų poveikį. Jis pastebimas ne tik LGBTQ+ bendruomenei. Vienas iš netikėtų atradimų – padidėjęs noras tuoktis ir heteroseksualiems žmonėms.

Tyrimas: Lesbietės dažniau patiria orgazmą nei heteroseksualios moterys

Rutgers universiteto mokslininkai neseniai atliko tyrimą ir patvirtino kitų tyrėjų ankščiau skelbtas išvadas. Lesbietėms patirti organizmą yra didesnė tikimybė nei heteroseksualioms moterims. Tyrėjai paskelbė ir konkrečius procentus.

Pažanga. Mokslininkai sugebėjo laboratorijoje pašalinti ŽIV iš ląstelių

Pasitelkę Nobelio premijos laureato genų redagavimo įrankį, geriau žinomą kaip Crispr-Cas, mokslininkai sugebėjo pašalinti „blogas“ DNR dalis. Tai suteikė naujų vilčių siekiant surasti būdą kaip išgydyti ŽIV užsikrėtusius žmones.