+
Čia pateikiama informacija skirta asmenims nuo 18 metų.
Man jau yra 18 metų
Man dar nėra 18 metų

Ar sekso nebuvimas turi poveikį jūsų sveikatai?

Skaitymo laikas
2 minutes
Perskaityta

Ar sekso nebuvimas turi poveikį jūsų sveikatai?

Tre, 12/20/2023 - 19:00
Kategorija:
0 komentarų

Reguliarūs lytiniai santykiai gali turėti teigiamą poveikį sveikatai, pavyzdžiui, širdies ir kraujagyslių sistemai. Tačiau jei žmogus nusprendžia jo neturėti? O gal konkretus asmuo yra aseksualus ir nejaučia seksualinio potraukio – ar tai turi poveikį sveikatai?

Kaip dažnai žmogus turi lytinių santykių priklauso nuo asmenybės, poreikių, amžiaus, kultūros, įsitikinimų ir galybės kitų aspektų. Ne maža dalis žmonių mėgaujasi visaverčiu gyvenimu ir be sekso, rašo medicalnewstoday.com.

Tyrimas, kuriame apklausta net 17 744 žmonių Jungtinėse Valstijose atskleidė, kad 15,2% vyrų ir 26,7% moterų per pastaruosius metus neturėjo lytinių santykių. 8,7% vyrų ir 17,5% moterų nurodė, kad sekso neturėjo 5-kerius ar daugiau metų.

Tyrimo autoriai priėjo išvados, kad lytinių santykių neturintys asmenys nesusileido savo aktyvų seksualinį gyvenimą turintiems kolegoms, kai buvo kalbama apie jų gyvenimo laimės lygio vertinimą.

Tiesa, daugelis tyrimų rodo, kad seksas turi teigiamos įtakos organizmui – užtikrina geresnę imuninės sistemos veiklą, mažina kraujospūdį, streso lygį, sumažėja ir širdies bei kraujagyslių ligų rizika. Net masturbacija padeda dorotis su stresu.

2016 m. atliktas tyrimas priėjo išvados, kad vyrai, kurie ejakuliuoja bent 21 kartą per mėnesį, palyginus su tais, kurie ejakuliuoja 4–7 kartus, rečiau rizikavo susirgti prostatos vėžiu.

Moterims dažnas seksualinis aktyvumas – su partneriu arba pavieniui – gali sustiprinti dubens raumenis, kurie palaiko šlapimo pūslę, pagerina šlapimo pūslės funkciją ir sumažina šlapimo nelaikymą bei nuotėkį.

Yra plačiai paplitusi nuomonė, kad reguliarus seksas yra svarbi žmogaus emocinės gerovės dalis. Nors tai taikytina kai kuriems žmonėms, taip yra ne visuomet. Iš tiesų žmonių psichinė būklė turint seksą, ar ne, priklauso daugiau nuo jų pačių – kaip ir nuo bendravimo, galėjimo apie tai atvirai kalbėti.

Susilaikymas nuo sekso, ar jo nebuvimas kai kuriems žmonėms yra svarbus gerai psichinei sveikatai palaikyti. Puikus pavyzdys – aseksualūs žmonės, kurie puikiai jaučiasi tokių santykių neturėdami ir priešingai – susiduria su problemomis kai patys ar juos kas iš šalies verčia daryti tai, ko jie nenori.

Svarbu pastebėti, kad visuomenėje vyrauja nuomonė, kad visi turi užsiimti seksu. Tokioje aplinkoje sekso nenorintiems, ar seksualinio potraukio nejaučiantiems žmonėms labai sunku gyventi.

Remiantis tyrimu, kuriame buvo apklaustos 10 429 moterys, turinčios menką seksualinį potraukį, 27,5 % pranešė, kad tai sukėlė joms kančią. Tačiau tarp tų, kurios turėjo pastovų partnerį, šis skaičius buvo daug didesnis – 81%.

Svarbu pažymėti, kad šeimos narių santykiai, meilė nėra tiesiogiai susijusi su seksu ar jo dažniu. Vienoms poroms lytiniai santykiai padeda sustiprinti ryšius, kitos suranda kitų būtų to pasiekti.

Aišku, apklausos atspindi daugumos visuomenės narių nuomonę. O ji sako, kad sekso dažnis turi sąsajų su pasitenkinimu santykiais. 2015 m. atliktas tyrimas parodė, kad seksualinis dažnis buvo gerovės rodiklis, kai žmonės palaiko santykius. Jie nustatė ryšį tarp bent vieno karto sekso per savaitę ir didesnio pasitenkinimo santykiais.

Svarbu pabrėžti, kad aseksualūs asmenys iš vis nejaučia seksualinio potraukio ir tai yra kas kita nei celibatas – sąmoningas seksualinių santykių atsisakymas. Aseksualumas nėra pasirinkimas, o celibatą galim pasirinkti ir esant tam tikroms aplinkybėms nutraukti.

Nepaisant šių skirtumų, sekso neturėjimas tikrai negali pakenkti. Svarbu tai, kad asmuo ar asmenys esantys kartu su tuo sutiktų ir rastų bendrus sprendimus.