Seimas

Širinskienė nieko nepešė. Civilinės sąjungos įstatymas lieka Seimo darbotvarkėje

Šiandien parlamentarai balsavo dėl Agnės Širinskienės siūlymo išbraukti civilinės sąjungos įstatymą iš Seimo rudens sesijos darbotvarkės. Tokį siūlymą palaikė 49 Seimo nariai, prieš balsavo 57, 11 - susilaikė.

Seimas atmetė siūlymą uždrausti kelti LGBTQ+ vėliavas ant valstybinių institucijų pastatų

Seimas netenkino Mariaus Kadelsko peticijos, kuria jis siūlė įvesti draudimą kelti mažumas reprezentuojančias vėliavas. Tokiam sprendimui nepritarė Seimo peticijų komitetas. Pastarojo nuomonei pritarė ir 75 Seimo nariai. Tiesa, net 15 jų buvo kitos nuomonės, o 12 susilaikė.

Gentvilas apie civilinės sąjungos įstatymą: balsuoti dėl jo „šioje sesijoje būtų rizikinga“

Seimo liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnas Eugenijus Gentvilas Žinių radijo laidoje teigia, kad jo frakcijoje civilinės sąjungos įstatymą palaikančių parlamentarų nepadaugėjo. Maža to, politikas įsitikinęs, jog jei dėl jo būtų balsuojama šioje Seimo sesijoje kyla rizika projektą palaidoti. Todėl jei iš tiesų norima jį priimti, o ne parodyti spektaklį - reikėtų labai atidžiai rinktis tinkamą laiką.

Konservatorių frakcijos seniūnė Seime pripažino, kad balsų civilinei sąjungai įteisinti trūksta

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos vicepirmininkė ir partijos seniūnė Seime Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė duodama interviu Žinių radijui sako, kad civilinę sąjungą palaikančių ir nepalaikančių parlamentarų skaičius nepasikeitė. Taip ji pripažino, kad vis dar nėra daugumos, kuri leistų sprendimą priimti Seime.

Blinkevičiūtė ir toliau išsisukinėja dėl civilinės sąjungos

Vakar vakare Vilija Blinkevičiūtė duodama interviu LRT laidai Dienos tema ir toliau išsisukinėjo dėl priekaištų kodėl dalis jos vadovaujamos partijos Seimo narių nepalaiko civilinės sąjungos įteisinimo ir nevykdo partijos programos. Ji pirštu bedė į valdančiuosius, o vėliau pareiškė, kad neva socialdemokratams vis dar reikia susipažinti su projektu ir priimti sprendimą.

Nausėda vėl sužibėjo homofobija: Konstitucijos „turinys neturi būti išplaunamas per užpakalines duris“

Šiandien Ginatas Nausėda ir vėl pademonstravo savo neišmanymą žmogaus teisių srityje. Komentuodamas ar vetuotų Seime paskutinio balsavimo laukiantį civilinės sąjungos įstatymą, jis ir vėl užsiminė apie tariamą jo prieštaravimą Konstitucijai, prisiminė bažnyčios poziciją ir teigė, kad jam tos pačios lyties asmenų teisės yra to paties lygmens kaip noras turėti lengvesnė prieigą prie narkotinių medžiagų.

Armonaitės žinia liberalams ir socialdemokratams: vykdykite savo programą

Laisvė partijos pirmininkė Aušrinė Armonaitė prieš kelias dienas dalyvavo LRT Dienos temos laidoje. Čia ji pabrėžė, kad šioje Seimo sesijoje būtina priimti civilinės sąjungos įstatymą bei paragino partijas, kurios tokį tikslą iškėlė savo programose tai padaryti.

Maršistai ruošiasi Seimo rinkimams – steigia partijas, ieško sąjungininkų

Vakar Antanas Kandrotas – Celofanas paskelbė įsteigęs partiją „Mes Lietuva“, o štai Šeimų sąjūdis pranešė pradėjęs derybas su partija Jaunoji Lietuva. Nors ir išsiskaidę, taip maršistai rengiasi kitų metų Seimo rinkimams.