Birutė Sabatauskaitė

Jūratė Juškaitė: formaliai aš savo dukrai esu niekas

Daugiau nei dešimt metų kartu su Birute Sabatauskaite gyvenanti Jūratė Juškaitė teigia, kad yra pikta ant savo valstybės, kuri neužtikrina jų abiejų vaiko saugumo. Dėl neįteisintos partnerystės ir draudimo sudaryti tos pačios lyties santuokas Lietuvoje tokių porų vaikai nėra matomi, o tėvų rūpesčiai nejaudina politikų.

P. Gražulis siekia uždrausti žiniasklaidai kalbėti apie LGBTQ+ šeimas

Seimo narys Petras Gražulis kreipėsi į Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnybą prašydamas ištirti ar žiniasklaidos pranešimai apie B. Sabatauskaitės ir J. Juškaitės šeimos pagausėjimą nepažeidė nepilnamečių apsaugos nuo neigiamo viešosios informacijos poveikio įstatymo.

Rammstein gerbėjos liudijimai Vilniuje sukrečia: pakvietė į vakarėlį dėl išvaizdos, apsvaigino ir norėjo sekso

Po „Rammstein“ koncerto į vakarėlį pakviesta mergina socialiniuose tinkluose pasidalino kraupia istorija. Į ją sureagavo užsienio žiniasklaida, vakar informaciją paskelta ir Lietuvoje. Panašu, kad Lietuvos policija į įvykį reagavo netinkamai.

Lygių galimybių kontrolierė trans žmonėms: darysime viską, kad galėtumėte gyventi oriai

Vakar minint tarptautinę trans žmonių matomumo dieną jautria žinute pasidalino Lygių galimybių kontrolierė Birutė Sabatauskaitė. Ji konstatavo, kad Lietuva negina trans žmonių, bet kartu davė pažadą stengtis padėtį keisti.

„Elektronikos taško“ reklama žemino moteris

Parduotuvė „Elektronikos taškas“ moters kūno dalis vaizdo įraše naudojo skatinti pardavimus. Moters kūno sudaiktinimas pažeidžia žmogaus vientisumo principą, žemina asmens orumą ir yra laikytinas diskriminacija. Tai konstatavo Lygių galimybių kontrolierė Birutė Sabatauskaitė.

Darbdavys atsisakė priimti į darbą vyrą, nes neva moterys kruopštesnės

Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba paskelbė, kad įmonėje „Jozita“ diskriminavo vyrą dėl lyties. Pardavėju-operatoriumi įsidarbinti norėjusiam vyrui telefonu sudarytas įspūdis, kad į šią darbo vietą labiau pageidaujamos moterys.

Kad susimokėtų, neregiui teko pasakyti savo mokėjimo kortelės kodą

Į nepavydėtiną situaciją pateko regėjimo negalią turintis asmuo, kuris restorane „Fortas“, įsikūrusiame adresu Algirdo g. 17, Vilniuje norėjo atsiskaityti už suteiktas paslaugas. Pasirodė, kad mokėjimo kortelių skaitytuvas neturi mygtukų - tik liečiamą ekraną.

B. Sabatauskaitė: tikėjimo, kad Lietuva įteisins tos pačios lyties santykius be teismų, mažėja

Europos Žmogaus Teisių Teismui priėmus svarbų sprendimą dėl būtinybės įteisinti tos pačios lyties santuokas, Birutė Sabatauskaitė užsimena apie analogiškus teismus ir Lietuvoje.

Tarptautinės žmogaus teisių dieną išpuolis prie Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos

Vakar Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje vyko Nacionalinis žmogaus teisių forumas '22. Iškart po jo įvyko homofobinis incidentas. Apie jį socialiniame tinkle Facebook informavo Birutė Sabatauskaitė.