A. Navickas: Aš svajoju apie Lietuvą, kurioje kiekvienas žmogus bus gerbiamas

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

A. Navickas: Aš svajoju apie Lietuvą, kurioje kiekvienas žmogus bus gerbiamas

Ket, 09/08/2022 - 08:35
Kategorija:
0 komentarų

Seimo narys Andrius Navickas atsiliepė į Rasos Račienės kvietimą paremti civilinės sąjungos įstatymą ir pasidalino mintimis socialiniuose tinkluose.

„Šiandien rūpestį šeima perėmė kitų gyvenimų „ekspertai“. Vertybės pradedamos traktuoti, kaip kirvis, kuriuo mosuojama prieš kitų nosį. Pyktis prieš dabartį kažkodėl pavadinamas „tradicinių vertybių gynimu“. Dar prisidengiama krikščionybės širma, nors pats Kristus aiškiai sakė, kad yra gyvųjų, o ne mirusiųjų Dievas, kad yra Kelias, o ne restauruotas eksponatas“, - diskusijas apie tai kas yra ir nėra šeima apibendrina A. Navickas.

Beveik trisdešimt metų gyvenantis santuokoje, Seimo narys teigia, kad šeima ir santuoka jam yra labai svarbūs dalykai. Todėl jis linki Lietuvai suteikti galimybę visiems žmonėms juos turėti.

„Aš svajoju apie tokią Lietuvą, kurioje kiekvienas žmogus bus gerbiamas ir galės laisvai ieškoti savo unikalaus kelio. Lietuvą, kurioje mokėsime dovanoti save kitiems, o ne graužti ir persekioti kitokius. Man santuoka ir šeima – tai nuolatinė kūryba, o ne protestas ar iššūkis kitiems. Todėl esu įsitikinęs, kad šiandien šeimos gynimas – tai pirmiausia jos gynimas nuo tokios „tradicijos“, kuri reikalauja teisės su kitais elgtis, kaip su daiktais, primesti kitiems savo gyvenimo būdą“, - sako vyras.

Andrius pabrėžia, kad šeimos Lietuvoje bus tvirtesnės, jei ji galės egzistuoti, vystytis ir stiprėti dėka jos pačios narių, be kitų kišimosi.

„Šeima, kaip unikali bendrystė, neabejotinai yra visuomenės pagrindas. Tačiau tik tada, kai ji yra savęs dovanojimo ir augimo santykiuose vieta. Šeimai palanki aplinka yra ta, kurioje visi jaučiamės priimti ir orūs, nelendant „ekspertams“ po kaldra, įteisinant saugią ir orią erdvę visiems, nesvarbu, ar jie, kaip, pavyzdžiui, aš, vadovaujasi katalikiška santuokos samprata, ar turi kitus įsitikinimus, kitaip alksta bendrystės“, - teigia A. Navickas.