Patarimas Lietuvai – ekonomika klesti ten, kur visi gali jaustis saugiai būdami savimi

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

Patarimas Lietuvai – ekonomika klesti ten, kur visi gali jaustis saugiai būdami savimi

Št, 09/24/2022 - 19:00
Kategorija:
0 komentarų

Šalies klestėjimo pagrindas yra joje dirbantys žmonės ir įmonių noras investuoti į veiklas būtent toje teritorijoje. Jei darbuotojai negali būti savimi, turi slapstytis, nėra juos ginančių įstatymų, o visuomenėje tvyro homofobinės, rasistinės, nacionalistinės nuotaikos – tikimybė, kad investuotojai čia norės kurti savo verslą yra labai maža. Tokioje aplinkoje jauni, perspektyvūs žmonės palieka šalį ir kuria pridėtinę vertę kitiems.

Šiomis mintimis pasidalino Jungtinėse Amerikos Valstijose žiauriai nužudyto vaikino, kuris buvo gėjus, tėvai. Jie sako keliaujantys po pasaulį ir matantis tas pačias tendencijas skirtingose šalyse.

„Mes turime heteroseksualų sūnų ir sūnų gėjų. Pirmasis turi daugiau teisių, privilegijų nei sūnus gėjus. Kodėl taip yra?“, - retoriškai klausia Dennis Shepard. Jo nuomone, daug turtingesnės visuomenės yra tos, kurios suteikia lygiateisiškumą ir galimybes sėkmei visiems savo piliečiams, o ne skatina diskriminuojamuosius išvykti ir prisidėti prie kitų šalių klestėjimo.

„Ko mes norime? Kad gerovė iš kitų šalių ateitų į mūsų šalį. Kad turėtume daugiau verslininkų, daugiau profesionalų - teisininkų, medicinos darbuotojų, suteikiant šaliai galimybę stiprėti ir turtėti. Štai ką mes norime daryti. Kad šalis išnaudotų visą potencialą“ – teigia Dennis.

„Labai svarbu suvokti, kad nėra tokio dalyko kaip gėjų teisės“, - tęsia jis. – „Lietuvoje visi turi turėti tas pačias teises ir atsakomybes bei galimybes“. Jis pastebi, kad Jungtinėse Amerikos valstijose tos valstijos, kurios užtikrino lygybę ekonomiškai yra stipresnės.

„Jei prieštarauji lygiateisiškumui - neužtikrini sėkmės“, - sako vyras.

„Kodėl korporacijos, tokios kaip google galėtų norėti ateiti į Lietuvą – nes jie nori samdyti geriausius žmones. Ir jei geriausi žmonės priklauso LGBTQ+ bendruomenei, ir jie negali jų atsivežti čia, nes negali jų apsaugoti – jie vyks kažkur kitur ir vystys savo verslą ten ir samdys žmones ten. Ir jauni žmonės iš čia – vyks dirbti ten“ – teigia D. Shepard, pabrėždamas, kad jaunų, perspektyvių žmonių išvykimas iš šalies turi drastiškų pasekmių.

„Tavo seksualumas. Tai dėmesį patraukiantis žodis. Bet tu esi daugiau nei vienas dalykas. Galbūt tu esi vyras, afro-amerikietis, krikščionis, filosofas ar branduolinės energijos mokslininkas - taigi tave sudaro tiek daug skirtingų dalykų. Tu neturėtum žiūrėti tik į vieną dalelę to žmogaus, o matyti visumą“, - interviu Universiteto LGBT+ grupei sako pašnekovas.