Lietuva

LGBTQ+ žmonių patirtys Lietuvoje: teisingumo reikia laukti ilgai, bet tai verta daryti

Minint Tarptautinę kovos su homofobija, bifobija ir transfobija dieną, Seime vykusioje diskusijoje Lietuvos žmogaus teisių centro advokacijos vadovė, teisininkė Monika Guliakaitė-Danisevičienė pasakojo kokį ilgą kelią reikia praeiti LGBTQ+ žmonėms siekiant teisingumo. Nepaisant to, GayLine.LT redaktorius pabrėžia, kad patyrus neapykantos išpuolius reikia kreiptis į teisėsaugą, nes tik tokiu būdu galima keisti padėtį visuomenėje.

45 proc. lietuvių nenorėtų gyventi šalia homoseksualų, 10 proc. - ukrainiečių

Beveik pusę Lietuvos gyventojų nenorėtų gyventi kaimynystėje su homoseksualiais asmenimis. Tai atskleidė šių metų kovą Lietuvos socialinių mokslų centro Sociologijos instituto ir Įvairovės plėtros grupės inicijuota ir „Baltijos tyrimų“ atlikta reprezentatyvi apklausa. Blogiau lietuviai vertina tik romus ir musulmonus. Apklausa parodė ir lietuvių nuostatas apie ukrainiečius.

Gabriel Raphael Borta: mes turėtume visas visuomenės grupes ginti

Neseniai visuomenę sukrėtė atviras homoseksualaus Gabriel laiškas socialiniame tinkle Facebook, kuriame jis papasakojo apie patirtą smurtą. Interviu LRT radijuj Lietuvą palikti nusprendęs vyras sako, kad nesijautė saugus mūsų šalyje. Pasak jo, prie tokios atmosferos kūrimo prisideda ir politikai.

Biseksualus atlikėjas Lietuvoje nufilmavo klipą. Dainoje – gėjų meilės tema

Vienas žinomiausių LGBTQ+ atlikėjų pasaulyje Lil Nas X neseniai nufilmavo muzikos klipą Lietuvoje. Prieš kelias dienas dainą „Hotbox“ pristatyta viešai. Pats atlikėjas prieš paskelbdamas kūrinį sakė, kad jis yra „per daug gėjiškas“ plačiam pasauliui.

Vilnietis išleido LGBTQ+ bendruomenei skirtą žurnalą. Dalinamės nuoroda skaitymui

Vytauto Didžiojo universitete skandinavistiką studijuojantis vilnietis Arturas Leitzinger savo iniciatyva išleido nemokamą žurnalą, skirtą queer bendruomenei. Vaikinas daugiau nei metus ieškojo pašnekovų, rengė interviu ir rašė tekstus, kuriuose daugiausiai dėmesio skiriama queer bendruomenės Baltijos šalyse popkultūrai ir jos kūrėjams pristatyti. Šios istorijos virto žurnalu „m.“ – šiuolaikinės LGBTQ+ popkultūros Baltijos šalyse portretu ir erdve, kurioje saugu būti savimi.

Skaitytojo klausimas: kodėl turiu saugoti Lietuvą, jei Lietuva nežada saugoti manęs?

Didėjant nerimui dėl karo, vis labiau siautėjant prieš LGBTQ+ bendruomenę nusiteikusiems žmonėms Lietuvoje, GayLine.LT skaitytojas pasidalini atviru laišku politikams. Jis teigia, kad mūsų šalyje neatsiranda nei vieno lyderio, kuris nuramintų žmones, parodytų lyderystę ir užtikrintų, jog kiekvienas norėtų ginti savo pačių šalį.

Tarptautiniame LGBTQ+ reitinge Lietuva ir vėl Europos Sąjungos šalių pabaigoje

Kasmetinės LGBTQ+ žmonių žmogaus teisių padėties Europoje ir Centrinėje Azijoje apžvalgos rengėjai perspėja, kad šiuo metu kyla grėsmė prarasti tai, dėl ko ilgus metus buvo kovota. „ILGA-Europe“ pabrėžia, kad politikai kursto diskriminacines nuotaikas, siekiama priimti įstatymus, kurie ribotų žodžio laisvę. Sudarytame reitinge tradiciškai ne kaip pasirodė ir Lietuva.

Nacionalinės rinktinės krepšininkės: treneris „mus už šonų pagraibo, visada su savo pilvu prisiliečia“

Lietuvos moterų krepšinio rinktinė neseniai pateko į Europos čempionatą, tačiau džiaugsmą temdo skandalas. Ketvirtadienį 15min paskelbti krepšininkių liudijai rodo, kad rinktinės treneris nuolatos netinkamai liečia sportininkes, vadina mažybiniais žodeliais.

Dalia Leinartė išrinkta į Jungtinių Tautų Žmogaus teisių komitetą

Lietuvos ekspertė dr. Dalia Leinartė Niujorke vykusiuose rinkimuose išrinkta į Jungtinių Tautų (JT) Žmogaus teisių komitetą. Kaip bendra Baltijos šalių kandidatė, dr. D. Leinartė įveikė konkurentus iš šešių šalių ir Žmogaus teisių komitete dirbs 2025–2026 metais, skelbia užsienio reikalų ministerija.

Lukas Svirplys: „Noriu, kad bent po truputėlį keistųsi, laisvėtų ir mūsų visuomenė“

Menininkas Lukas Svirplys atvirai prakalbo apie Lietuvoje tvyrančią negatyvią LGBTQ+ žmonių atžvilgiu atmosferą. Vis dėlto, jis neketina palikti šalies ir siekia savo darbu padėtį čia keisti. Jis teigia, kad labiausiai jį gąsdina „grasinama susidoroti“, kai „rašoma asmeniškai su linkėjimais susirgti, mirti, kai gatvėje stabteli ir išvemia savo nepasitenkinimą“.