Futbolininkų LGBTQ+ bendruomenės palaikymas Katare tapo šnipštu. Lyderystės ėmėsi moteris

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

Futbolininkų LGBTQ+ bendruomenės palaikymas Katare tapo šnipštu. Lyderystės ėmėsi moteris

Ant, 11/22/2022 - 10:30
Kategorija:
0 komentarų

Tiek tų pažadų. FIFA pagrasinus geltonomis kortelėmis dvidešimties komandų kapitonai atsisakė planų ryšėti „OneLove“ vaivorykštės raiščius pasaulio futbolo čempionato Katare metu. Tuo metu drąsi BBC žurnalistė, buvusi profesionali futbolininkė Alex Scott ne tik užsirišo raištį TV transliacijos metu, bet ir pasakė ką mano apie FIFA prezidentą.

Anglijos, Velso, Belgijos, Danijos, Vokietijos, Nyderlandų ir Šveicarijos futbolo komandų kapitonai žadėjo rungtynių nešioti „OneLove“ raiščius, kad palaikytų LGBTQ+ teises Katare, kur homoseksualūs santykiai yra kriminalizuoti. Tačiau pirmadienį bendrame šalių futbolo asociacijų pareiškime teigiama, kad jos atsisako planų, nes nenori būti baudžiamos.

„FIFA labai aiškiai pasakė, kad taikys sportines sankcijas, jei mūsų kapitonai žaidimo aikštėje dėvės raiščius“, – teigė asociacijos. - „Nacionalinės federacijos, negali savo žaidėjų stumti į tokią padėtį, kad jiems gali būti taikomos sportinės sankcijos, todėl paprašėme kapitonų net nemėginti rištis raiščių FIFA pasaulio čempionato rungtynėse“.

Praėjus kelioms valandoms po šio gėdingo pareiškimo, BBC futbolo laidų vedėja Alex Scott nusprendė užsirišti raištį pati. Jį išvydo gausus būrys televizijos žiūrovų ir nepagailėjo pagyrų.

Kiek ankščiau žurnalistė pasmerkė FIFA prezidentą Gianni Infantino už jo kalbą, kurioje jis pasakė, kad „jaučiasi gėjus“ ir „jaučiasi (kaip) darbuotojas migrantas“.

„Mes apžvelgiame ką Gianni Infantino pasakė... jūs nesate gėjus, niekada nesuprasite ką reiškia keliauti į šalį, kurioje bijote dėl savo gyvybės vien dėl to, kad pasirinkote mylėti“, – sakė Alex Scott. - „Sakote, kad futbolas yra skirtas visiems, nes mes esame čia - tai netiesa, nes žmonės negalėjo keliauti ir stebėti savo komandų žaidimo, palaikyti savo komandų iš baimės“.

Tiesa, JAV futbolo žurnalistui Grant Wahl teko pavargti, kad į Nyderlandų ir Senegalo rinktinių rungtynes patektų su marškinėliais su vaivorykštės vėliava. "Tu turi pasikeisti savo marškinėlius. Tai nėra leidžiama", - tokius žodžius iš apsaugos išgirdo žurnalistas. Į stadioną jis pateko tik įsikišus apsaugos vadui.

Prieš JAV ir Velso rungtynes sirgaliai pranešė, kad iš jų buvo atimama LGBTQ+ bendruomenę palaikanti atributika.