Ukrainos gėjų nuotraukos - būdas pasakoti apie karą

Skaitymo laikas
3 minutes
Perskaityta

Ukrainos gėjų nuotraukos - būdas pasakoti apie karą

Pir, 01/30/2023 - 19:00
Kategorija:
0 komentarų

Žurnalas „Elska“ tęsia savo keliones po pasaulį, siekdamas supažindinti skaitytojus su LGBTQ+ žmonių kasdienybe visame pasaulyje. Šį kartą fotografas Liam Campbell išskirtinai portalui „GayCities“ pasidalino Ukrainos vyrų nuotraukomis ir istorijomis, kurios atskleidžia šalies žmonių nuotaikas bei gyvenimo realybę.

Milijoninę auditoriją pritraukiantis žurnalas suteikė galimybę jauniems Ukrainos vyrams papasakoti apie savo gyvenimą, atskleisti karo sukeltas traumas ir parodyti pasauliui ką jie galvoja apie Rusiją ir Putiną. Daugelis jų kalbėjo apie Rusijos keliamą grėsmę ne tik jų šalies nepriklausomybei, bet ir demokratijai plačiąja prasme.

Žurnalo straipsnyje pabrėžta, kad karas Ukrainoje vyksta nuo 2014 metų Rusijai užgrobus Krymą. Todėl ir kalbinti ukrainiečiai skirtingu metu - vieni pirmojo karo etapo metu, kiti - jau 2022 m.

 

Dalijamės žurnalo nuotraukomis ir tekstais:

Vienas pirmųjų vyrų, kuriuos sutikau Ukrainoje, buvo Saša. Fotosesiją pradėjome nuostabiose senojo Lvovo centro gatvelėse, tačiau ryškiausias popietės prisiminimas buvo tada, kai ėjome  alėja ir pamatėme didžiulį grafį su užrašu „ПТН ПНХ“. Tai sutrumpinta frazės „Путин, пошёл нахуй“ versija, kuri apytiksliai reiškia „Putinai, eik velniop“. Saša stovėjo šalia, kad pozuotų, ir aš ten nufilmavau kelis jo kadrus. Kai kuriose iš jų buvo matyti, kad jis rodo vidurinį pirštą, o viena iš šių nuotraukų puošia „Elska Lviv“ numerio galinį viršelį.

Saša

Po fotografavimosi lauke grįžome namo ir išsivirėme arbatos. Sašai įteikiau dėžutę trapių sausainių, kuriuos parsivežiau iš namų Anglijoje kaip dovaną kiekvienam dalyviui. Niekada nepamiršiu, kaip Saša suvalgė visą dėžutę, kai su asistentu Andriumi statėme fotoaparatą ir apšvietimo lempas! Jei kada nors vėl apsilankysiu Lvove, būtinai atvešiu jam daugiau.

Marco

Marko buvo vienas iš vyrų, kuriuos fotografavome prieš karo pradžią (2022 m.). Redaguojant nuotraukas man tapo neramu dėl įspūdžio, kurį sudarysime. Ar žmonės pagalvos, kad Marko stovi tarp sunaikintų pastatų griuvėsių ir jausis, lyg mes kažkaip tuo žavimės? Galbūt kai kas to norėtų, bet realybė tokia, kad šias scenas fotografavome buvusio sovietinio pramonės komplekso vietoje.

Šiame kontekste buvo aiški žinia, kad Sovietų Sąjunga tikrai baigėsi. Ten Marko išdidžiai vaikščiojo per griuvėsius, džiaugdamasis nauja Ukrainos ateitimi. Tai žinutė, kuria tikrai turėjau pasidalinti, bet tuo pat metu negaliu nepajusti didžiulio liūdesio, kai įsivaizduoju, kokia dalis Ukrainos dabar yra griuvėsiuose.

Aleksas

Vienas iš naujesnių „Elska Lviv“ modelių buvo Aleksas S. Jį nufotografavo Andrius Melnykas, žmogus, kurį sutikau, fotografavau ir sulaukiau daug pagalbos per pirmąją kelionę į Ukrainą. Tiesą sakant, fotosesija su Aleksu įvyko Andriui primygtinai reikalaujant, kad mes neturėtume leisti numerio, negavę naujų nuotraukų prasidėjus naujam karo etapui. Jis manė, kad reikia dalytis šiuolaikiniais balsais ir kūnais, iš dalies siekiant įrodyti, kad ukrainiečiai vis dar yra čia, vis dar gyvena savo gyvenimą ir jiems vis dar reikia mūsų dėmesio. Taigi vieną praėjusių metų rugpjūčio dieną Andrius susitiko su savo draugu Aleksu, papasakojo apie idėją.

Serhii M

Serhii buvo dar vienas naujausias papildymas. Kai susitikome, jis man papasakojo, kad yra kilęs iš Mariupolio, vieno žiauriausių Putino karo metu nuniokotų miestų. Jis taip pat papasakojo apie savo atsikleidimo istoriją, nutikusią Ukrainos sostinėje Kijeve, ir tai, kaip jis nerimauja dėl visų ten esančių draugų. Tai yra istorijos, kurią jis parašė šiam numeriui, pagrindinė tema.

Semenas buvo paskutinis vaikinas, kurį sutikau per ankstesnę kelionę į Ukrainą. Jis suteikė daug džiaugsmo ir seksualumo miestui, kurį aš visiškai įsimylėjau. Per tą finalinį fotografavimą, tai atrodė kaip šventė, nes Semenas nuolat šypsojosi, buvo įžūlus ir tiesiog linksmas. Galima sakyti, kad jis mėgavosi savo pozavimo akimirkomis, demonstruodamas savo Tyra Banks stiliaus „šypsojimo“ įgūdžius. Pasibaigus filmavimui, jis mane stipriai apkabino ir tai užliejo tokiais šiltais jausmais Ukrainai, kurie niekada nepranyks.

Semenas

Netrukus po mūsų pirmojo susitikimo praradau ryšį su Semenu, bet paskutinį kartą išgirdau, kad jis planuoja persikelti į Lenkiją ir ten lankyti universitetą. Nežinau, į kokį miestą jis išvyko, ar vis dar ten yra, bet tikrai tikiuosi, kad jam viskas gerai. Iš visų jėgų stengiausi patikrinti informaciją apie visus vyrus, su kuriais sutikau šio projekto etape iki 2022 m., ir dauguma jų teigė, kad yra saugūs, nors ir labai sunerimę. Tačiau kai kurie, pavyzdžiui, Semen, nežinau, kur jis yra dabar.

Paskutinis „Elska Lviv“ dalyvis atvyko pasitelkęs šiek tiek algoritminės magijos. Vieną spalio mėnesio dieną, kai pradėjau redaguoti numerį, klausiausi savo sukurto ukrainietiško dainų mikso. Kai jis baigėsi, „Spotify“ padarė savo darbą ir pradėjo leisti atsitiktinę muziką, kurios aš nežinojau, o tada pasirodė viena daina, kuri patraukė mano dėmesį. Jis vadinosi „Keruvaty“, jos albumo dailininkas - Mykola. Kai pažiūrėjau į singlo viršelį, pajutau, kad jis queer, tada radau jį Instagram ir nusprendžiau parašyti jam žinutę. Papasakojau jam apie savo darbą ir pasakiau, kaip būtų buvę puiku, jei jis galėtų nusifotografuoti ir pasakoti savo istoriją.

Mykolo

Mano nuostabai ir džiaugsmui, po akimirkos jis atsakė, kad šiuo metu yra JAV, pabėgęs nuo karo ir norėtų sudalyvauti. Po kelių savaičių buvome kartu. Jo nuotraukų serija ir istorija sukuria labai tinkamą, nors ir šiek tiek prieštaringą, pabaigą „Elska Lviv“. Dabar aš tikrai neįsivaizduoju problemos be jo. Esu labai dėkingas jam, visiems žmonėms, kurie sukūrė šį leidimą, taip pat „Spotify“ magijai.