Ukraina

Kijeve dronams lėšų surinkti skirtas Pride renginys sulaukė pasipriešinimo

Vakar netoli Ukrainos Užsienio reikalų ministerijos pastato įvyko labdaros renginys. Jo metu rinktos lėšos dronams pirkti. Nepaisant kilnios misijos, prieš LGBTQ+ žmones nusiteikę religiniai fanatikai surengė protestą.

Birželio 6 d. - Vilnius - Queer kultūros kova už lygias teises

Birželio 6 d. Vilniuje rengiama diskusija apie tai, kaip kultūros renginiai padeda siekti lygių teisių Ukrainoje ir Lietuvoje. Renginio dalyviai dalinsis patirtimi, ieškos paralelių ir skirtumų, ieškos atsakymų kaip jauni aktyvistai gali prisijungti prie panašių iniciatyvų. Renginys vyks anglų kalba. Būtina registracija.

45 proc. lietuvių nenorėtų gyventi šalia homoseksualų, 10 proc. - ukrainiečių

Beveik pusę Lietuvos gyventojų nenorėtų gyventi kaimynystėje su homoseksualiais asmenimis. Tai atskleidė šių metų kovą Lietuvos socialinių mokslų centro Sociologijos instituto ir Įvairovės plėtros grupės inicijuota ir „Baltijos tyrimų“ atlikta reprezentatyvi apklausa. Blogiau lietuviai vertina tik romus ir musulmonus. Apklausa parodė ir lietuvių nuostatas apie ukrainiečius.

Lesbietė tenisininkė atsisakė atstovauti Rusijai

Viena žinomiausių teniso žvaigždžių Daria Kasatkina atvirai kritikavo Rusiją už pradėtą karą Ukrainoje. Prieš kurį laiką ji taip pat prisipažino esanti homoseksuali. Dabar pranešama, kad moteris gavo teisę gyventi Australijoje ir daugiau nebeatstovaus savo gimtosios šalies varžybose.

Rusija „kuria LGBTQ+ piliečių duomenų bazę“. Tikėtina, kad rengia represijas

Rusijos vyriausybė veikiausiai kuria elektroninę LGBTQ+ žmonių duomenų bazę, pranešė nepriklausoma Rusijos naujienų agentūra įsikūrusi Latvijoje. Panašius veiksmus ši šalis jau atliko 2022 metais, kai rengė „ukrainiečių, kurie turi būti nužudyti arba išsiųsti į koncentracijos stovyklas“ sąrašus. Tuomet britų žvalgyba teigė, kad į juos buvo įtraukti disidentai, žurnalistai ir kovos su korupcija aktyvistai“ bei „LGBTQI+ asmenys“.

Studentas atsisakė paspausti ranką prorusiškam Slovakijos prezidentui. Sulaukė puolimo

19-metis studentas Simon Omaník, ant švarko pasipuošęs didžiuliu Ukrainos vėliavos spalvų kaspinu, atsisakė paspausti Slovakijos prezidento Peter Pellegrini ranką, kai jis pirmadienį rūmuose atsiėmė prizą už laimėjimą matematikos olimpiadoje. Šis gestas sulaukė ne tik žiniasklaidos, bet ir aršiai nusiteikusių žmonių reakcijų – puolama Simon mokykla, mokytojai ir jis pats.

Neapykantą ukrainiečiams ir gėjams skleidusiam šakiečiui atsirūgo

Viename iš Šakių rajono kaimų gyvenantis 30-metis Marius B. prisikalbėjo. Jis viešai tyčiojosi iš žmonių seksualinės orientacijos ir tautybės. Kliuvo ir gėjams, ir ukrainiečiams. Teismas, įvertinęs vyro pasisakymus, skyrė griežtas sankcijas.

Rusija imasi sovietinių metodų. Gėjų klubų lankytojai pripažinti kaltais ir siunčiami kariauti

Vien už tai, kad apsilankei gėjų klube – gali būti prievarta išsiųstas kariauti su Ukraina. Bet prieš tai - patirti patyčias, būti priverstas gulėti valandą ant šaltų grindų, sulaukti pareigūnų spardymo į kojas, būti nuolatos filmuojamas ir vėliau išvysti įrašus viešai paskelbtus internete. Maža to, ne tik penkiolika dienų praleisit kalėjime, bet ir sulaukti išgalvotų kaltinimų teisme. Tokia yra LGBTQ+ žmonių kasdienybė Rusijoje.

Rusijos represijos nepritariantiems karui keičia ir pažinčių ieškančiųjų elgesį

„Po 2022 m. nustojau dalintis nuorodomis į bet kokius leidinius, kuriuos skaitau“, – prancūzų naujienų agentūrai AFP sakė Julija apie savo internetinį pažinčių profilį. Neliko jokių straipsnių, kuriuose reiškiama tolerancija LGBTQ+ žmonėms ar nepritariama Ukrainos konfliktui – nuomonių, už kurias galima atsidurti kalėjime.