karas

Kijeve įvyko LGBTQ+ eitynės. Žmones stabdė protestuotojai (foto, video)

„Mes tai padarėme kartu! Į eitynes susirinko daugiau nei 1500 žmonių! Eitynės truko daugiau nei valandą. Dėkojame visiems dalyviams, diplomatinių atstovybių, tarptautinių ir Ukrainos organizacijų atstovams už didžiulį palaikymą“, - rašo Kijevo Pride organizatoriai. Renginio metu rinktos lėšos dronams pirkti. Tiesa, ne viskas vyko kaip suplanuota.

Kijeve dronams lėšų surinkti skirtas Pride renginys sulaukė pasipriešinimo

Vakar netoli Ukrainos Užsienio reikalų ministerijos pastato įvyko labdaros renginys. Jo metu rinktos lėšos dronams pirkti. Nepaisant kilnios misijos, prieš LGBTQ+ žmones nusiteikę religiniai fanatikai surengė protestą.

Šimtus žmonių sukrėtė Gabrieliaus istorija: gyvenau valstybėje, kuri man labiau kenkia nei padeda

Prieš kelias dienas socialiniame tinkle „Facebook“ Gabrielius pasidalino savo gyvenimo istorija. Ji sukrėtė daugelį žmonių, kurie dalinosi įrašu ir neslėpė emocijų komentaruose. Homoseksualus vyras įraše teigė patyręs smurtą šeimoje, buvęs atstumtas motinos dėl savo seksualinės orientacijos ir ne kartą išgyvenęs fizinius išpuolius viešose vietose. Nepaisant to, vyras kvietė Lietuvos žmones pagaliau išmokti mylėti visus žmones ir atrasti žmogiškumą savyje.

Skaitytojo klausimas: kodėl turiu saugoti Lietuvą, jei Lietuva nežada saugoti manęs?

Didėjant nerimui dėl karo, vis labiau siautėjant prieš LGBTQ+ bendruomenę nusiteikusiems žmonėms Lietuvoje, GayLine.LT skaitytojas pasidalini atviru laišku politikams. Jis teigia, kad mūsų šalyje neatsiranda nei vieno lyderio, kuris nuramintų žmones, parodytų lyderystę ir užtikrintų, jog kiekvienas norėtų ginti savo pačių šalį.

Neapykantą ukrainiečiams ir gėjams skleidusiam šakiečiui atsirūgo

Viename iš Šakių rajono kaimų gyvenantis 30-metis Marius B. prisikalbėjo. Jis viešai tyčiojosi iš žmonių seksualinės orientacijos ir tautybės. Kliuvo ir gėjams, ir ukrainiečiams. Teismas, įvertinęs vyro pasisakymus, skyrė griežtas sankcijas.

Rusija imasi sovietinių metodų. Gėjų klubų lankytojai pripažinti kaltais ir siunčiami kariauti

Vien už tai, kad apsilankei gėjų klube – gali būti prievarta išsiųstas kariauti su Ukraina. Bet prieš tai - patirti patyčias, būti priverstas gulėti valandą ant šaltų grindų, sulaukti pareigūnų spardymo į kojas, būti nuolatos filmuojamas ir vėliau išvysti įrašus viešai paskelbtus internete. Maža to, ne tik penkiolika dienų praleisit kalėjime, bet ir sulaukti išgalvotų kaltinimų teisme. Tokia yra LGBTQ+ žmonių kasdienybė Rusijoje.

Rusijos represijos nepritariantiems karui keičia ir pažinčių ieškančiųjų elgesį

„Po 2022 m. nustojau dalintis nuorodomis į bet kokius leidinius, kuriuos skaitau“, – prancūzų naujienų agentūrai AFP sakė Julija apie savo internetinį pažinčių profilį. Neliko jokių straipsnių, kuriuose reiškiama tolerancija LGBTQ+ žmonėms ar nepritariama Ukrainos konfliktui – nuomonių, už kurias galima atsidurti kalėjime.

Ukrainos LGBTQ+ karių kasdienybė: kovoja ir su priešu, ir su savų žmonių neapykanta

Viename Kijevo centrinės aikštės kampe žmonės jau kurį laiką atneša vis naujas mažas mėlynos ir geltonos spalvų vėliavėles ir taip pagerbia žuvusius Ukrainos karius. Tačiau jau apie mėnesį čia daugėja ir šiek tiek kitaip atrodančių vėliavėlių. Jų centre pavaizduotas vienaragis, kuris žymi žuvusius LGBTQ+ karius.

Seniūnaitės akibrokštas. Suabejojo ar gėjai galėtų tinkamai ginti Lietuvą

Eurovizijos dainų konkurso pasirodymai sukelia įvairias netikėtas diskusijas. Vieną jų inicijavo su Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ sąrašu savivaldos rinkimuose dalyvavusi Violeta Fominienė. Ispanijos atstovės pasirodymo metu išvydusi vyrus su korsetais, ji suabejojo, ar panašūs žmonės sugebėtų ginti šalį karo metu, o gal tiesiog pabėgtų. O įsibėgėjus diskusijai gėjus moteris sulygino su pedofilais.

Ortodoksų bažnyčios išpuolis prieš Ukrainos karį gėjų sukėlė pasipiktinimą

LGBTQ+ bendruomenės atstovai aktyviai įsitraukė į Ukrainos gynybą dar tuomet, kai Rusija nusprendė užgrobti Krymą. Prieš kelis metus prasidėjus Kremliaus koordinuojamam aktyviam puolimui - jų dar daugiau stojo ginti gimtąją šalį. Karių pastangos neliko nepastebėtos ir vietos bažnyčios, kuri labiausiai pasižymėjusiems įteikė medalius. Tačiau sužinoję, kad viena iš medalių atiteko kariui gėjui - dvasininkai sugalvojo apdovanojimą atsiimti.