Teismas: komentarai, kuriuose sakoma, kad gėjus reikia naikinti, neskatina susidorojimo su LGBTQ+ bendruomene

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

Teismas: komentarai, kuriuose sakoma, kad gėjus reikia naikinti, neskatina susidorojimo su LGBTQ+ bendruomene

Ket, 03/16/2023 - 10:45
Kategorija:
0 komentarų

Šiaulių apygardos teismas apeliacine tvarka išnagrinėjo bylą, kurioje vyras kaltintas dėl kurstymo smurtauti, fiziškai susidoroti su žmonių grupe dėl jų seksualinės orientacijos. Byla jam iškelta už komentarą, kurį jis parašė Seimo nario T. V. Raskevičiaus Facebook puslapyje.

Po paskelbta nuotrauka pavadinimu „Meilė yra meilė“, vyras iš savo asmeninės paskyros parašė komentarą: „Pid...ai job...i bl... naikint jumis bl...“, skelbia LRT. Pirmosios instancijos teismas vyrą išteisino. Tačiau prokuratūra rankų nenuleido. Prokurorė apeliacinio teismo prašė vyrą pripažinti kaltu ir dėl kurstymo smurtauti, fiziškai susidoroti su žmonių grupe dėl jų seksualinės orientacijos

Šiaulių apygardos teismas išnagrinėjo bylą apeliacine tvarka. Apeliacinis teismas pritarė pirmosios instancijos teismo išvadai, kad nuteistojo veiksmai buvo atsitiktiniai, neapgalvoti. Teigiama, kad minimas komentaras negali būti vertinamas kaip raginantis, skatinantis smurtauti ar fiziškai susidoroti su žmonių grupe.

"Pirmos ir antros instancijos teismai vyrui skyrė baudą tik dėl konkretaus asmens niekinimo, o ne kurstymo susidoroti su visa LGBTQ+ bendruomene. Tai yra apgailėtina. Dabar visi gali sakyti, kad aš netyčia, spontaniškai parašiau komentarą, kad reikia gėjus naikinti. Ir va – jau yra precedentas, yra konkretus sprendimas, kad tai nėra joks skatinimas", - teismų sprendimus komentuoja visuomenininkas Mantvydas Noreika.

Apeliacinis teismas subendrino pirmos instancijos teismo paskirtą baudą – 2750 eurų – su dar 2018 metais kitu sprendimu kitoje byloje, kur minėtam vyrui buvo paskirta 979 eurų bauda. Jis nurodė, kad vyras turi sumokėti 3,7 tūkstančių eurų baudą.