Tyrimas. Kas turi aktyvesni seksualinį gyvenimą po 70 m. - heteroseksualai ar gėjai?

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

Tyrimas. Kas turi aktyvesni seksualinį gyvenimą po 70 m. - heteroseksualai ar gėjai?

Pen, 09/15/2023 - 13:21
Kategorija:
0 komentarų

Jungtinės Karalystės mokslininkai bandė nustatyti, kaip bėgant metams keičiasi žmonių seksualinis gyvenimas, kad galėtų modeliuoti lytiškai plintančių ligų prognozes. Tyrėjai manė, kad vyresnio amžiaus vyrai rečiau mylisi ir mažiau keičia partnerius. Vis dėlto, gauti rezultatai buvo kiek kitokie.

„Prieš šį tyrimą daugelis lytiškai plintančių ligų modelių rodė, kad visi, sulaukę tam tikro amžiaus, tarkime, 40 ar 65 metų, nustojo būti seksualiai aktyvūs arba bent jau nustojo turėti kelis partnerius“, – Queerty sakė tyrimo vadovė dr. Julii Brainard iš Rytų Anglijos universiteto.

Vis dėlto, tyrimas parodė, kad taip nėra. Heteroseksualių vyrų seksualinis aktyvumas gerokai sumažėja jiems sulaukus 50 metų. Apie 50% heteroseksualių vyrų, vyresnių nei 70 metų, „paskutines tris savaites neturėjo moters partnerės“, rodo tyrimas. Dar daugiau, tik 2 proc. jų pastaruoju metu seksu užsiėmė su daugiau nei viena partnere.

Tuo metu homoseksualių vyrų stovykloje aktyvumas yra kiek didesnis. Tyrimas rodo, kad 17% 70 m. ir vyresnių gėjų per pastarąsias tris savaites turėjo daugiau nei vieną partnerį. Tyrėjai taip pat dalį gėjų apklausė internetinėje erdvėje. Jų rezultatai šiuo klausimu šoktelėjo iki 25%.

„Mums pavyko surinkti daug duomenų iš MSM [vyrų, kurie turi lytinių santykių su vyrais], kurie praktikavo santykius su keliais partneriais. Maždaug 45 procentai 27–63 metų amžiaus vyrų turėjo daugiau nei vieną partnerį. Net 65 metų ir vyresni respondentai, apklausti per socialinę žiniasklaidą, vis tiek turėjo daugiau seksualinių kontaktų nei to paties amžiaus bendra populiacija“, – sakė Julii Brainard.